کد خبر: ۴۵۴۳۳
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۳
رشد ۱۵۸ واحدی در تالار شیشه ای
بازار سهام امروز نظاره‌گر پیشرو شدن گروه پالایشی‌ها با وجود تداوم عرضه‌های قطره چکانی حقوقی‌ های این گروه بود، شاخص کل بورس تهران هم با وجود رشد ۱۵۸ واحدی نتوانست وارد کانال ۸۰ هزار واحدی شود.
شاخص کل بورس پشت ایستگاه 80 هزار واحدی
بازار سهام امروز نظاره‌گر پیشرو شدن گروه پالایشی‌ها با وجود تداوم عرضه‌های قطره چکانی حقوقی‌های این گروه بود، شاخص کل بورس تهران هم با وجود رشد ۱۵۸ واحدی نتوانست وارد کانال ۸۰ هزار واحدی شود.
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز شنبه 9 اردیبهشت ماه 96 با افزایش 158 واحدی به رقم 79 هزار و 755 واحد دست یافت.
شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 55 واحدی عدد 27 هزار و 687 واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص سهام آزاد شناور اما با  افزایش 108  واحدی به رقم  87 هزار و 689  واحد دست یافت.
شاخص بازار اول نیز در حالی با افزایش 165 واحدی به رقم  55 هزار و 243  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 46  واحدی عدد  177 هزار و 351  واحد را به نمایش گذاشت.
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با کاهش یک واحدی به عدد 921  واحد رسید.
براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی 3 شرکت پالایش نفت اصفهان با 59 واحد، پالایش نفت تهران با 46  واحد و خدمات انفورماتیک با 40  واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی 3 شرکت گروه مپنا با 40 واحد ، آسان پرداخت پرشین با 29 واحد و فولاد خوزستان با 25 واحد کاهش، بیشتری تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.
ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از 215 میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن 896 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 77 هزار و 258  نوبت داد و ستد بود.
طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های سیمان هگمتان سرمایه‌گذاری توکافولاد، حق تقدم خرید داروسازی فارابی و حق تقدم خرید سهام بیمه حافظ سرمایه‌گذاری فنی مهندسی مشانیر از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های سیمان سفید نی‌ریز، شیر پاستوریزه پگاه فارس، بیمه کوثر، حق تقدم خرید سهام آهنگری تراکتورسازی ایران متوقف شدند.
امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد 10 میلیون سهم پالایش نفت اصفهان به ارزش بیش از 3 میلیارد تومان در محدوده صفر تابلو از سوی سهامدار عمده منتقل شد.
در شرکت البرز دارو امروز 2 میلیون سهم به ارزش بیش از دو و نیم میلیارد تومان کد به کد شد.
در بازار معاملاتی بلوکه نیز بیش از 454 میلیون سهم بانک آینده به ارزش کمتر از 50 میلیارد تومان از کد سهامدار عمده حقیقی به کد حقوقی روی صفر تابلو کد به کد شد.
بر اساس این گزارش، امروز بورس تهران در حالی اصلاح قیمت سهام در برخی نمادها از جمله خودروهایی را شاهد بود که گروه پالایشی‌ها همزمان با افزایش انتظارات برای اعلام خبرهای مثبت در این گروه با اقبال خریداران اغلب حقیقی روبرو شدند. هر چند که عرضه‌های کم حجم حقوقی‌ها در این گروه مانع از تثبیت صف خرید میلیونی پایدار شد.
در گروه هلدینگ‌های پتروشیمی نیز اگرچه در شرکت‌های پتروشیمی روندی ثابت و کم نوسان حاکم است، اما این هلدینگ‌ها همچنان حامی‌های سفت و سخت نماگرهای بازار سهام از طریق بازار سازی سهام هستند.
در میان گروه‌های کوچک مورد اقبال بازار امروز گروه دارویی‌ها همچنان با اقبال خریداران سهام روبرو هستند و این در حالی است که بازار پایه فرابورس دوباره با نوسان 10 درصدی قیمت سهام شرکت‌های اغلب دچار زیان انباشته و مشمول ماده 141 قانون تجارت است.
بازار سهام امروز بازاری متعادل و کم حجم بود که در کنار اصلاح قیمت سهام در گروه‌های پربیننده شاهد پیشرو شدن گروه پالایشی‌ها در حجم‌های محدود بود.


نام:
ایمیل:
* نظر: