کد خبر: ۴۵۸۴۶
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۵
مدیر کل بازرسی و حسابرسی بانک مهر اقتصاد در پیش مجمع حسابرسی سال 95 شعب استان سیستان و بلوچستان، نظارت و کنترل را عملی مهم در پیشگیری از تخلف عنوان کرد.
به گزارش روزنامه تجارت به نقل از روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان سیستان و بلوچستان ، محسن منشوری  - مدیر کل بازرسی و حسابرسی بانک– در این نشست گفت: بانک مهر اقتصاد از کارکنانی ارزشی، ولایت مدار واخلاق گرا برخوردار است که این مولفه ها درکنار تلاش و امانتداری همکاران موجب افزایش اعتماد و اطمینان اجتماعی در بین دیگر بانک ها شده است.
منشوری با بیان اینکه نظارت و کنترل موجب پیشگیری از تخلف می شود، رعایت انضباط کاری و اجرای دقیق دستورالعمل ها در کنار مشتری مداری و تکریم ارباب رجوع را از مهمترین مولفه های ارتقاء سلامت اداری و مالی سیستم های بانکی دانست.
وی در ادامه با تاکید بر آموزش در تمامی لایه های سازمان ها، افزود: آموزش در تمامی سطوح بانک باید جدی گرفته شود چرا که در شرایط فعلی بازار و رقابت شدید بنگاه های اقتصادی مجموعه ای موفق است که کارکنان آن مجهز به دانش و علوم روز دنیا باشند.
منشوری با اشاره به اهمیت مقوله اقتصاد مقاومتی در سال جاری با رویکرد تولید و اشتغال، اظهار داشت: تحقق این امر مهم نشان از یک نوع جهاد اقتصادی است که بخش اعظم آن بر عهده نظام بانکی می باشد بنابراین باید با مدیریت صحیح منابع و ترسیم رابطه موثر با بخش های مختلف اقتصادی در کنار همکاری و تلاش کارکنان، عملکرد بانک در استان با رشد بیشتری همراه شود و از این طریق خدمات مطلوب تری به مشتریان ارائه گردد.
در ادامه، ناصر شهرکی - رئیس اداره امور شعب استان سیستان و بلوچستان  – نیز با ارائه گزارشی از عملکرد استان در حوزه های مختلف منابع، مصارف و معوقات به جایگاه بازرسی وحسابرسی در بانکها اشاره کرد و افزود: ارتقاء سلامت اداری و مالی همواره مورد تاکید مدیران بانک بوده، البته در این راستا پیشگیری قبل از وقوع آسیب در الویت قرار دارد که این مهم با نظارت و بازرسی دقیق امکان پذیر می شود، بنابراین نظارت دقیق و بازرسی مستمر همراه با ارائه راهکارهای پیشگیرانه می تواند از آسیب های احتمالی و تخلفات مالی جلوگیری کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: