کد خبر: ۴۷۷۰۷
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۸
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: بخش خصوصی یکی از اجزاء نظام سلامت کشور است که در طرح تحول سلامت هم نقش کلیدی داشته است. دولت محترم هم در تعیین تعرفه ها به الزامات و مقتضیات این بخش کاملا توجه دارد.
به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکترسیدتقی نوربخش افزود: حدود ٧٠٠٠ تخت بیمارستانی مربوط به بخش خصوصی است و ٣٠ هزار مرکز درمانی اعم از سرپایی و پاراکلینیک خصوصی در حال فعالیت است. بنا بر این افزایش تعرفه های بخش خصوصی باید متناسب با رشد نهاده های تولید انجام شود.
وی با بیان اینکه شرایط بخش خصوصی در افزایش تعرفه های درمان در همه سال های اخیر مورد توجه دولت بوده است، اظهار داشت: افزایش هزینه حقوق و دستمزد پرسنل، لوازم مصرفی پزشکی که معمولا در دنیا یک و نیم برابر نرخ تورم رشد دارد، هزینه استهلاک مراکز درمانی و لوازم غیرمصرفی از جمله ملاحظاتی است که در تعیین تعرفه ها مورد توجه قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی و سازمان های بیمه گر درباره حمایت از بخش خصوصی همسو هستند، گفت: در این چند سال این اتفاق افتاده است و امید وارم در امسال نیز با توجه به توجه ویژه ای که دولت دارد این اتفاق بیافتد.
دکتر نوربخش ادامه داد: با توجه به استراتژی که دولت در تقویت طرح تحول سلامت دارد و مباحثاتی که در شورای عالی بیمه توسط وزارت محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام شده است، فکر میکنم این تصمیم انجام شود که متناسب با نهاده های تولید مثل هر تولید دیگری که در اینجا سلامت و درمان مردم است، افزایش انجام شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: