کد خبر: ۴۷۷۱۳
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۵
استفاده وزیر امور خارجه از دیپلماسی توئیتری
آغاز دیپلماسی توئیتری ایران را می توان مذاکرات ژنو و توئیت های هوشمندانه و به موقع ظریف دانست. این روند این روزها دوباره به یکی ازابزارهای دیپلماتیک تبدیل شده است و ظریف تلاش می کند از طریق همین شبکه اجتماعی پاسخ اظهارنظرهای ترامپ را بدهد.
انتقاد تند ظریف از سیاست های ترامپ
آغاز دیپلماسی توئیتری ایران را می توان مذاکرات ژنو و توئیت های هوشمندانه و به موقع ظریف دانست. این روند این روزها با توجه به استفاده روزافزون ترامپ از اکانت توئیتر خود و محبوبیت این شبکه برای او دوباره به یکی ازابزارهای دیپلماتیک تبدیل شده است و ظریف تلاش می کند از طریق همین شبکه اجتماعی پاسخ اظهارنظرهای ترامپ را بدهد.
به گزارش تجارت آنلاین، در تازه ترین نمودهای این دیپلماسی وزیر خارجه کشورمان در واکنش به تصمیم اخیر دادگاه عالی آمریکا در تایید ایجاد محدودیت برای ورود شهروندان ۶ کشور اسلامی به آمریکا این اقدام را به نقد کشید و گفت: ممنوعیت ورود مسلمانان، آمریکا را امن نمی‌کند.
محمد جواد ظریف در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: ممنوعیت ورود مسلمانان، آمریکا را امن نمی‌کند. به جای سیاست‌هایی که افراطی‌ها را تقویت می‌کند، ایالات متحده باید به جنگ واقعی علیه آنها بپیوندد.
ظریف هم‌چنین در توییتی دیگر در واکنش به بیانیه آمریکا در هشدار به روسیه و ایران نسبت به وقوع حمله شیمیایی دیگر در سوریه گفت: یک تنش‌افزایی دیگر توسط آمریکا در سوریه بر اساس ادعاهای دروغین، کمک به داعش است؛ آن هم در زمانی که این گروه توسط مردم عراق و سوریه به سمت نابودی می‌رود.
بر اساس گزارش نشریه اکسپرس، نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل روز سه‌شنبه در حساب توییتری خود نوشت:‌ مسوولیت هرگونه انجام حمله شیمیایی جدید توسط رژیم اسد به عهده ایران و روسیه خواهد بود.
پیش‌ از این یک حمله شیمیایی در سوریه انجام شد که آمریکا و کشورهای غربی آن را به رژیم اسد و سوریه ربط دادند، در حالی که هیچ‌گونه مدرکی در این‌باره منتشر نشد و مقامات روسی و سوریی نیز این اتهامات را کذب خواندند.
اظهارات نیکی هیلی در حالی مطرح می‌شود که کاخ سفید مدعی شده است برخی شواهد نشان‌دهنده احتمال انجام حمله جدید شیمیایی در سوریه است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار