کد خبر: ۴۷۸۳۸
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۹
این همایش با موضوع «ثبات مالی: بستر رشد و توسعه پایدار » 10 تیرماه 1396 در محل مرکز همایش های بین المللی صداوسیما با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی، ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی، مدیر عامل و اعضای هیات مدیره بانک دی، مدیران ارشد نظام بانکی و صاحب نظران حوزه پولی و بانکی برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی بانک دی، این همایش با موضوع «ثبات مالی: بستر رشد و توسعه پایدار » 10 تیرماه 1396 در محل مرکز همایش های بین المللی صداوسیما با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی، ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی، مدیر عامل و اعضای هیات مدیره بانک دی، مدیران ارشد نظام بانکی و  صاحب نظران حوزه پولی و بانکی برگزار شد.
نقش بانک مرکزی در حفظ ثبات مالی، ساختار نهادی و عملیاتی بازار سرمایه و بدهی و ثبات مالی، مدیریت تنگنای اعتباری و عوامل و راهکارها، نقش ثبات مالی در حفظ تورم پایین برای رشد اقتصادی پایدار برخی از محورهای این همایش است.
همچنین آثار عدم تعادل بودجه و عملیات شبه مالی دولت بر ثبات مالی از دیگر محورهای همایش مذکور است که در سه حوزه آثار عدم تعادل بودجه و عملیات شبه مالی دولت بر ترازنامه بانک‌ها و بانک مرکزی، آثار عدم تعادل بودجه دولت بر تعادل بازار بدهی، راهکارهای رفع آثار نامطلوب بودجه دولت بر ثبات مالی مورد توجه و بررسی قرار می¬گیرد.
از جمله موارد دیگری که در این همایش دو روزه بررسی می شود، عوامل موثر بر همگرایی و واگرایی نرخ‌ها در بازارهای مالی، راهکارهای ایجاد همگرایی میان نرخ‌ها در بازارهای مالی، رقابت قیمتی کنترل نشده (جنگ قیمتی) و تاثیر آن بر ریسک بانکی خواهد بود.

نام:
ایمیل:
* نظر: