کد خبر: ۴۷۸۶۴
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲
قیمت جهانی نفت افزایش یافت
اولین کاهش هفتگی تعداد سکوهای حفاری نفتی آمریکا در طی چند ماه گذشته موجب شد تا قیمت نفت امروز در آغاز معاملات هفتگی کار خود را با افزایش شروع کند، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۶ سنت، معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۴۸ دلار و ۹۳ سنت رسید.
واکنش بازار به کاهش سکوهای حفاری نفتی آمریکا
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۶ سنت، معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۴۸ دلار و ۹۳ سنت رسید.
به گزارش رویترز، اولین کاهش هفتگی تعداد سکوهای حفاری نفتی آمریکا در طی چند ماه گذشته موجب شد تا قیمت نفت امروز در آغاز معاملات هفتگی کار خود را با افزایش شروع کند، هرچند که انتشار گزارش هایی از افزایش تولید نفت اوپک در ماه گذشته میلادی موجب شد تا رشد قیمت ها محدود باشد.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 16 سنت، معادل 0.3 درصد افزایش به 48 دلار و 93 سنت رسید. قیمت نفت برنت هفته گذشته نیز 5.2 درصد رشد داشت و اولین رشد هفتگی در طی 6 هفته اخیر را به ثبت رساند.
قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم بعد از رشد 7 درصدی در هفته گذشته، امروز با 24 سنت، معادل نیم درصد افزایش به 46 دلار و 28 سنت رسید.
موسسه بیکر هاگز اعلام کرد، فعالیت های حفاری برای اکتشاف نفت جدید در آمریکا برای اولین بار از ماه ژانویه کند شده و در هفته گذشته 2 سکوی حفاری تعطیل شده است.
موسسه استرالیایی آکسی تریدر در یادداشتی نوشت، این «اولین شکاف در عزم صنعت شیل آمریکا برای ادامه افزایش تولید بدون توجه به کاهش قابل توجه قیمت نفت» در اوایل امسال است.
قیمت نفت خام آمریکا در طی سه ماهه دوم سال که در ماه ژوئن به پایان رسید 9 درصد کاهش داشت، در حالی که قیمت نفت برنت در این بازه سه ماهه افت 9.3 درصدی را تجربه کرد. قیمت نفت در سه ماهه نخست سال هم کاهش یافته بود.
اما به رغم کاهش تعداد سکوهای حفاری نفتی در آمریکا، تعداد کل سکوها همچنان بیش از دو برابر 341 سکویی که سال قبل همین موقع در آمریکا فعال بودند.
همچنین با توجه به اینکه مجموع تولید نفت اوپک در ماه گذشته میلادی به بالاترین رقم در سال 2017 رسیده، بازار نفت همچنان با مازاد عرضه مواجه است و این مانع از رشد قابل توجه قیمت ها می شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار