کد خبر: ۴۸۰۷۳
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۰
مدیرعامل بانک توسعه تعاون: این بانک به‌عنوان عامل جهت پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه از منابع صندوق توسعه ملی انتخاب شد.
حجت‌الله مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: بر اساس لایحه‌ای که از سوی دولت به مجلس ارائه گردید و مورد تصویب قرار گرفت، بانک توسعه تعاون به‌عنوان بانک عامل جهت پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه از منابع صندوق توسعه ملی جهت اشتغال درروستاها و شهرهای زیر 10 هزار نفر انتخاب شد.
حجت‌الله مهدیان که درسمینارارزی با حضور عضوهیئت‌مدیره، مدیران ستادی و روسای شعب ارزی برگزار شد بابیان این خبر خاطرنشان کرد: بر اساس این لایحه 50 هزار میلیاردریال تسهیلات با نرخ سود 4 درصد وازمحل منابع صندوق توسعه ملی دراختیاربانک‌های عامل قرارخواهدگرفت که حجم تسهیلات اعطایی 100 هزارمیلیاردریال خواهد بود.
مدیرعامل بانک توسعه تعاون با اشاره به اینکه عملیات سیستم بانکی در حوزه ارز و ریال می‌باشد ضمن تأکید بر اهمیت حوزه ارز افزود: اگرچه این حوزه از ریسک بالاتری نسبت به ریال برخوردار می‌باشد اما درآمد بیشتری نیز با خود به همراه خواهد داشت که باید مدنظرقرار گیرد.
وی افزود: رعایت سرعت و دقت در رسیدگی به پرونده‌ها از اهمیت زیادی برخوردارمی باشد ضمن آنکه اهلیت مشتریان نیز باید به‌درستی بررسی گردد.
وی با اشاره به حجم عملیات ارزی در بانک خاطرنشان کرد: در سال گذشته حجم عملیات ارزی بالغ‌بر 2 میلیارد دلار بوده است که انتظار می‌رود با برنامه‌ریزی صحیح و عملکرد مثبت این میزان به 3 میلیارددلار در سال جاری افزایش یابد.
در ادامه جلسه قائد مدیر امور بین‌الملل به ارائه گزارشی در خصوص عملکرد شعب ارزی در سال گذشته پرداخت و از راه‌اندازی 10 دایره ارزی در شعب منتخب خبر داد و همچنین به معایب و مزایای تک‌نرخی و چند نرخی بودن نرخ ارز اشاره نمود.
در پایان این جلسه از روسای شعب و دوایر ارزی برتر تقدیر شد که بر این اساس شعبه زاهدان، خلیج‌فارس و بوشهر به‌عنوان شعب ارزی برتر و شعبه ماکو به‌عنوان شعبه غیر ارزی که در تحقق برنامه‌های ارزی و مدیریت صحیح ریسک فعالیت مثبتی داشتند با اهداء لوح و جوایزی تقدیر شدند.

نام:
ایمیل:
* نظر: