کد خبر: ۴۸۱۰۹
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۷
در راستای راهبرد توسعه ی بازار و خدمات اساسی در بازار سرمایه، مدیرعامل بانک قوامین طی یک نهار کاری در شرکت سرمایه گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه ی وجوه (سمات) به همراه معاون مالی بانک حضور یافتند.

در راستای راهبرد توسعه ی بازار و خدمات اساسی در بازار سرمایه، مدیرعامل بانک قوامین طی یک نهار کاری در شرکت سرمایه گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه ی وجوه (سمات) به همراه معاون مالی بانک حضور یافتند و پس از طرح تعاملی فرایندهای کاری طرفین، زمینه های ارتباط کاری بانک قوامین به اشخاص و نهادهای فعال در بازار سرمایه و به ویژه در ارتباط با خدمات مورد نیاز قابل انجام توسط شرکت سپرده گذاری اوراق بهادار و تسویه وجوه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بانک قوامین ظرفیت های 750 شعبه و بیش از 8000 نفر از همکاران مجرب، متخصص و متعهد خود در سراسر کشور را برای امور ذی ربط ریالی و ارزی معرفی و آمادگی خود را برای عاملیت گسترده در این زمینه ها ارائه کرد.
دکتر محمدرضا محسنی مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) نیز در این نشست، گفت: بانک قوامین به عنوان چهارمین بانک در آستانه ورود به فرایند تسویه وجوه معاملات بورس اوراق بهادار قرار دارد. 
وی در این دیدار که در محل شرکت سپرده گذاری مرکزی برگزار شد، از عضویت بانک قوامین در اتاق پایاپای سمات استقبال کرد. محسنی افزود: سمات به دنبال تضمین امنیت و کارآمدی بازار سرمایه ایران از طریق توسعه و بهینه سازی ساز و کار تسویه معاملات با تمرکز بر افزایش کارایی، کاهش ریسک و هزینه پایاپای و تسویه وجوه معاملات است که یکی از ابزارهای موجود برای نیل به این هدف، توسعه همکاری ها با بازار پول و بهره گیری از پتانسیل های موجود در این زمینه است.
وی بازار پول و سرمایه را مکمل یکدیگر خواند و اظهار داشت: تعامل این دو بازار می تواند سلایق و علایق سرمایه گذاران و سرمایه پذیران را به نحو مطلوبی پوشش دهد.
دکتر محسنی خاطر نشان کرد: روابط دو بازار پول و سرمایه در بازارهای مالی کارا، هر روز گسترده تر می شود به طوریکه این دو بازار به عنوان دو بال اقتصاد به طور هماهنگ با هم حرکت می کنند و حرکت یکی در واقع تکمیل حرکت دیگری است، لذا این دو بازار می توانند باعث رشد اقتصادی کشور شوند.
وی اظهار داشت: بانک قوامین می تواند با رعایت استانداردهای شرکت سپرده گذاری مرکزی پس از بانک های ملی، تجارت و سامان وارد فرایند تسویه وجوه معاملات بورس اوراق بهادار شود که امیدوارم این فرایند هر چه سریعتر عملیاتی گردد.
مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی تصریح کرد: این شرکت ارتقاء کارایی فرایندهای تسویه وجوه معاملات را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است تا بتواند به خوبی از ظرفیت های موجود در نظام بانکی کشور استفاده کند که به طور حتم با همکاری مطلوب بانک ها و بازار سرمایه می توان نقش مهمی را در توسعه و بالندگی ایران اسلامی ایفا کرد.
با بر این گزارش در ادامه دکتر نتاج مدیر عامل بانک قوامین با تشریح جدیدترین برنامه های توسعه ای این بانک در حوزه های مختلف گفت: بانک قوامین تدابیر ویژه ای را برای حضوری فعال در بازار سرمایه طراحی کرده است تا بتواند سهم قابل قبولی را در این بازار کسب کند.
دکتر تقی نتاج همچنین آمادگی بانک قوامین را برای مطالعات و تحقیقات لازم در خصوص افزایش تعاملات بین المللی بازار سرمایه با بازارهای مالی جهان با همکاری شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام کرد.
در پایان این جلسه مقرر شد کارگروهی با حضور متخصصان شرکت سپرده گذاری مرکزی و بانک قوامین تشکیل و راهکارهای توسعه همکاری های دو طرف بررسی و پیشنهادهای لازم به مدیران ارشد دو گروه ارائه شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: