کد خبر: ۴۸۱۴۹
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۳
طبق مصوبه مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام ؛
مجمع عمومی عادی سالانه بیمه پاسارگاد با حضور بیش از ۸۴/۲ درصد سهامداران ، نمایندگان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار در ساعت ۱۶ روز یکشنبه ۱۸ تیر ماه سال ۱۳۹۶ در دانشگاه خاتم برگزار شد.
بر اساس این گزارش، مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام بیمه پاسارگاد به ریاست آقای معصوم ضمیری نایب رئیس هیأت مدیره برگزار شد؛ آقایان دکتر مسعود صالح آبادی و عباس کفافی به عنوان ناظر و خانم دکتر نعیمیان به عنوان منشی جلسه ، وی را در برگزاری مجمع همراهی کردند و گزارش کاملی از فعالیت های شرکت در سال ۱۳۹۵ توسط آقای پیروز باستانی عضو هیأت مدیره و معاون مالی و اداری بیمه پاسارگاد به سمع و نظر سهامداران رسید. گفتنی است، پس از قرائت گزارش بازرس قانونی و حسابرس شرکت صورت های مالی سال منتهی به ۳۰ اسفند ماه ۱۳۹۵ بیمه پاسارگاد به تأیید حاضرین در جلسه رسانده شد.

تصویب مبلغ ۳۵۷,۲۱۰ میلیون ریال سود قابل تقسیم، تعیین مؤسسه حسابرسی مختار و همکاران به عنوان بازرس اصلی و مؤسسه حسابرسی آزمون پرداز ایران مشهود به عنوان بازرس علی البدل و انتخاب روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار شرکت از مصوبات مجمع عمومی عادی صاحبان سهام بیمه پاسارگاد بود.

همچنین بر اساس عملکرد سال مالی ۱۳۹۵و صورت های مالی ارائه شده، عایدی هر سهم (EPS) 279/40 ریال تعیین شد و مبلغ ۱۴۰ ریال به صـورت سود نقدی برای هر سهم تخصیص یافت. شرکت بیمه پاسارگاد در سال مالی۱۳۹۵ با صدور بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار فقره بیمه نامه و پذیرش ۷۵۷ فقره پیشنهاد قبولی اتکایی ، بیش از ۱۱,۳۸۸ میلیارد ریال حق بیمه تولید کرد که این رقم نسبت به سال قبل ۳۲/۷ درصد افزایش را نشان می دهد. بدین ترتیب سهم بیمه پاسارگاد در بازار بیمه از حدود ۳/۷ درصد در سال ۱۳۹۴ به حدود ۴/۱ درصد در سال ۱۳۹۵ افزایش یافته است. همچنین میزان خسارت پرداختی این شرکت در سال ۱۳۹۵ بیش از ۴,۶۴۳ میلیارد ریال بوده که نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است.

بر اساس آمار، ۳۰/۱ درصد پرتفوی شرکت مربوط به بیمه‌ های اتومبیل، ۶۱/۲ درصد بیمه های اشخاص، ۲/۱ درصد بیمه آتش سوزی، ۱ درصد بیمه باربری، ۴/۱ درصد بیمه های مسئولیت و ۱/۵ درصد مربوط به بیمه های مهندسی،انرژی وسایر بیمه ها است.ضریب خسارت شرکت نیز (بدون احتساب بیمه های عمر و تأمین آتیه) در سال ۱۳۹۵ حدود ۷۹/۶ درصد بوده است. این در حالی است که به استناد سالنامه آماری سـال ۱۳۹۴ صنعت بیمه که توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران منتشر شده، ضریب خسارت بازار بیمه کشور در سال مذکور برای بیمه های غیرزندگی، معادل ۸۱ درصد بوده است.

تصـویب صـورت های مالی سـال ۱۳۹۵ ، رشـد ۳۲/۷ درصدی پرتفوی و ترکیب همگون آن ، ضریب خسارت مناسب ، مدیریت آگاهانه بر ترکیب پرتفوی بیمه­ ای شرکت از طریق حضور در بازارهای جدید ، بررسی ریسک­ های پیشنهادی و قبول آن­ ها براساس اصول بیمه­ گری و مدیریت ریسک ، بازنگری در قراردادهای اتکایی به منظور افزایش ظرفیت نگهداری از یک طرف و  رعایت صرفه و صلاح شرکت از طرف دیگر، مدیریت مؤثر بر وجوه نقد شرکت به منظور پرداخت به موقع خسارت ها و بدهی ها ، خرید دارایی ها و تجهیزات مورد نیاز و انجام سرمایه گذاری در بخش های سودآور و درآمدساز، برگزاری بیش از ۰۰۰ر۱۷۴ نفر ساعت دوره­ های آموزش عمومی و تخصصی برای همکاران و نمایندگان شرکت، انجام مرحله دوم افزایش سرمایه و ثبت سرمایه به میزان ۵۵۱/۵ر۲ میلیارد ریال، عملکرد بسیار شفاف بیمه پاسارگاد و رضایت سهامداران این شرکت را نشان می دهد.

نام:
ایمیل:
* نظر: