کد خبر: ۴۸۱۵۳
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۸
پایگاه مقاومت بسیج بانک دی به مناسبت هفته گرامیداشت حجاب و عفاف با حضور رضا سهم دینی، ریيس هیات مدیره بانک، نشست تخصصي برگزار کرد.
پایگاه مقاومت بسیج بانک دی به مناسبت هفته گرامیداشت حجاب و عفاف با حضور رضا سهم دینی، ریيس هیات مدیره بانک، حجت الاسلام والمسلمین حسینی استاد حوزه و دانشگاه و بانوان ستاد مرکزی نشستي تخصصي با موضوع حجاب و عفاف برگزار کرد.
به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی بانک دی، سهم دینی، ريیس هیات مدیره بانک دی در اين نشست با اشاره به اهمیت حجاب و عفاف اظهار كرد: هیچگاه تهدید و فشار برای اعمال یک نظر و یک موضوع، کارساز نبوده و همین امر در زمينه حجاب و عفاف نیز صادق است و تنها با راهکارهای فرهنگی می توان موضوع حجاب و عفاف را به درستی پیاده سازی نمود.
به گفته وي حجاب هدیه‌ای الهی است که خداوند به بندگان خود عطا کرده تا در سایه‌ آن، زنان به سعادت حقیقی خود دست پیدا کنند.
وي با بيان اينكه حجاب اثرات مختلفی بر زندگی فردی، اجتماعی و خانوادگی ما دارد، تصريح كرد: حفظ حجاب موجب استحکام کانون خانواده می‌شود و رسیدن به آرامش و اطمینان قلبی و تعادل شخصیتی در پرتو حجاب محقق می‌شود.
وی فرهنگ‌سازی در این زمینه را لازم و ضروری دانست و تاكيد كرد: باید برای ترویج عفاف و حجاب زهرایی، فرهنگ‌سازی کرد و الگوی تمام زنان مسلمان ایران بايد حضرت فاطمه زهرا (س) باشد.
در ادامه اين نشست حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی، استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به این موضوع که نگاه جامعه ما به حجاب و عفاف، نگاهی فقهی اخلاقی است تصریح کرد: نگاه دین به حجاب و عفاف، از یک جنبه فقهی و از جنبه‌ای دیگر اخلاقی است و رعایت حجاب فقط حجاب ظاهری نیست بلکه بايد ذهن و کلام ما نیز حجاب داشته باشد.
وی افزود: باید بسترسازی فرهنگی برای حجاب و عفاف ذهن در کنار حجاب ظاهر وجود داشته باشد و آنچه در جامعه به آن نیاز داریم حجاب اخلاقی است.

نام:
ایمیل:
* نظر: