کد خبر: ۴۸۲۷۸
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۹
معاون وزیر تعاون: با تشکیل تعاونی تأمین نیاز تولیدکنندگان پوشاک، زمینه مناسبی جهت اشتغال‌زایی در حوزه پوشاک فراهم شد
معاون وزیر تعاون از تشکیل یکی از بزرگ‌ترین تعاونی‌های تأمین نیاز کشور خبر داد و گفت: با تشکیل تعاونی تأمین نیاز تولیدکنندگان پوشاک، زمینه مناسبی جهت اشتغال‌زایی در حوزه پوشاک فراهم شد
سید حمید کلانتری در مراسم امضای تفاهم‌نامه پنج‌جانبه تشکیل تعاونی تأمین نیاز تولیدکنندگان پوشاک و احداث شهرک صنعتی پوشاک افزود: امروز یکی از بهترین انواع تعاونی‌های تأمین نیاز کشور تشکیل شد وی تصریح کرد: برای آنکه هم‌افزایی اتفاق افتاده و بهره‌وری بالا رود و سود به سمت تولیدکننده هدایت شود، این تعاونی تأمین نیاز راه‌اندازی می‌شود.
وی افزود: ضمن اینکه هر یک از اعضای تعاونی تولید و انگیزه‌های خود رادارند، برای تأمین نیازهای سایر اعضا اعم از مواد اولیه، تواید و آموزش و توزیع و… و. نیز با یکدیگر همکاری می‌کنند.
کلانتری ادامه داد: این نخستین تجربه در حوزه صنعت پوشاک در قالب یک شهرک صنعتی غیردولتی است.
وی خاطرنشان کرد: تولیدی موفق است که هم در جهت منافع ملی و هم در راستای اشتغال باشد. عدالت محور و رقابت‌پذیر بوده و کاهش هزینه و افزایش بهره‌وری را در پی داشته باشد.
به گفته کلانتری، شهرک صنعتی پوشاک می‌تواند در اشتغال کمک بسزایی داشته باشد چراکه صنعت پوشاک ظرفیت بالایی در اشتغال‌زایی دارد.
تأمین ارزی تولیدکنندگان پوشاک
حجت‌الله مهدیان، مدیرعامل بانک توسعه تعاون هم طی سخنانی گفت: مطابق قانون اساسی اقتصاد با سه رکن اصلی دولتی و خصوصی و تعاونی فعالیت می‌کند اما طی این سال‌ها بخش تعاونی نتوانسته سهم مناسبی از اقتصاد کشور را به خود اختصاص دهد.
وی ادامه داد: بانک توسعه تعاون برای تأمین منابع مالی و ارزی تعاونی‌های تولیدی این شهرک صنعتی همکاری خواهد داشت.
مهدیان گفت: طبق اساسنامه بانک توسعه تعاون، ۷۰ درصد منابع ما باید صرف اعطای تسهیلات به تعاونی‌ها و ۳۰ درصد از منابع صرف بخش‌های دیگر شود.
وی تصریح کرد: بنابراین به‌عنوان بانک ۱۰۰ درصد دولتی موظف هستیم در پروژه‌های این‌چنینی نقش خود را برای دستیابی به اهداف اقتصادی ایفا کنیم
تأمین مالی و تأمین وثیقه تعاونی‌های پوشاک
مهدی حسین نژاد، مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون هم در این مراسم با اشاره به نمادهای اصلی اقتصاد مقاومتی گفت: در این شهرک ما دو کار اساسی می‌توانیم انجام دهیم. نخست تأمین نیازهای مالی برای مواد اولیه و بخش دوم تأمین وثیقه برای دریافت وام است
وی افزود: مهم‌ترین مسئله برای شرکت‌هایی که در این پروژه همکاری دارند، امنیت است؛ به دلیل اینکه طرفین قراردادها یکدیگر را نمی‌شناسند و تضمین اعتبارات لازم از طریق شرکت‌های اعتبارسنجی ما صورت می‌گیرد،
گفتنی است در این مراسم تفاهم‌نامه پنج‌جانبه همکاری‌های مشترک جهت تشکیل تعاونی تأمین نیاز تولیدکنندگان و احداث شهرک صنعتی پوشاک کشور با حضور علی یزدانی، معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و کلانتری معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیر صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون، رئیس انجمن پوشاک و همچنین مدیر صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک به امضا رسید.

نام:
ایمیل:
* نظر: