کد خبر: ۴۸۲۹۰
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۲
پنجمین جلسه شورای اداری این سازمان با معارفه سعید بنی عامریان و رسول اکبری به ترتیب به عنوان سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری آغاز شد.
به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از فرینا، حمید رضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل این سازمان در ادامه مراسم با تاکید بر کار و اقدام جهادی و خستگی ناپذیر، تلاش برای عبور از مشکلات و رساندن قشم به جایگاه واقعی اش را از طریق ارتقای فعالیت های اقتصادی امکانپذیر دانست.

وی با آرزوی توفیق برای سعید بنی عامریان در سمت سرپرستی معاونت توسعه مدیریت، گفت: عملکرد مثبت این معاونت به عنوان بخش پشتیبانی سازمان منطقه آزاد قشم، می تواند موجب تقویت همه بخش های این مجموعه  شود.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: استاندارد سازی نیروی انسانی طی 28 ماه گذشته از مباحث اصلی ما بوده و همه خلاء های سازمان منطقه آزاد قشم باید از طریق برنامه ریزی صحیح معاونت توسعه مدیرت حل و فصل شود.
وی با تاکید بر اهمیت حفظ نیروهای کارآمد و تلاش برای ارتقای سطح توانمندی کارکنان، افزود: طی این مدت برای ارتقای موقعیت کارکنان برنامه های ویژه ای ارائه شد و معاونت توسعه مدیریت باید با درایت خود همچنان برای عزتمندی کارکنان تلاش کند.
مومنی در عین حال با صراحت اعلام کرد: کارکنانی که معدل کاری خوبی ندارند نباید انتظار معجزه داشته باشند و ادامه روند ضعیف کاری آنان راهی جز خروج از مجموعه سازمان منطقه آزاد برای آنان باقی نمی گذارد.
او بیان داشت، امروز با در اختیار داشتن ابزارهای مورد نیاز باید از شیوه های درست مدیریتی برای تحول در قشم استفاده کنیم.
به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، مسیر ارائه مجوز به سرمایه گذاران حقیقی باید به حداقل زمان برسد و کارکنان سازمان به بهترین شکل ممکن و با روحیه ای شاد با تکریم مراجعه کنندگان در جذب فعالان اقتصادی تلاش کنند.
وی گفت: عملکرد همه ما توسط مردم قشم و افرادی که برای سرمایه گذرای به این جزیره سفر می کنند قضاوت می شود به همین دلیل برای گرفتن نمره قبولی باید نظم و قانون مداری کاری و دانش فنی و مدیریتی خود را ارتقا دهیم.
رئیس شورای اداری سازمان منطقه آزاد قشم بیان داشت: متاسفانه با گذشت 25 سال از عمر سازمان منطقه آزاد قشم کماکان شاهد مشکلات فراوان در حوزه آب، برق، راه، آسفالت آموزش و پرورش و مسائل دیگر جزیره به ویژه در شهر قشم هستیم و این زیبنده مردم شریف این منطقه نیست.
او با تاکید بر اینکه اراده جدی برای ساماندهی قشم دارد، تصریح کرد: برای تحقق اهداف تبیین شده کارهای بزرگی پیش رو داریم و از این پس با متخلفان در سازمان منطقه آزاد قشم در هر پست و مقامی که باشند که عملکرد آنان مانع پیشرفت امور مردم و اهداف سازمان شود برخورد جدی خواهم کرد.
مومنی از صنعت گردشگری به عنوان مهمترین رکن درآمدزایی بسیاری از نقاط جهان نام برد و افزود: قشم با در اختیار داشتن پتانسیل های فراوان در حوزه گردشگری باید با مدیریت قوی هر چه زودتر به جایگاه واقعی خود همانند موقعیت ارزشمند حوزه نفت، گاز و انرژی و همچنین شیلات این منطقه برسد.
وی با اشاره به اینکه طی 28 ماه گذشته اقدامات بسیار خوبی در حوزه گردشگری قشم اتفاق افتاده است، افزود: فعالیت 60 کاشانه مهمان توسط بومیان جزیره که با بهره بردن از برنامه های آموزشی سازمان منطقه آزاد در جذب گردشگران خارجی به موفقیت رسیده اند از جمله آنهاست.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در عین حال گفت: 500 هکتار زمین مستعد مسابقات سافاری در اختیار داریم و باید با برنامه ریزی دقیق از این امکانات و همچنین پیست مسابقات شتر سواری و اسب دوانی که تاکنون بهره برداری مناسبی از آن نشده به بهترین نحو ممکن با هدف تقویت اقتصاد جوامع محلی استفاده کنیم.
او اظهار امیدواری کرد تا پیش از آغاز تعطیلات پایان سال، شرایط سفرهای ارزان به قشم با خرید 10 فروند هواپیمای اختصاصی و چارتر کردن واگن های قطار تا بندرعباس فراهم شود.
مومنی باردیگر بر اهمیت تعصب کاری از سوی کارکنان سازمان منطقه آزاد قشم تاکید کرد و گفت: با جان و دل باید برای مردم کار کرد و به نیازهای آنان احترام گذاشت و همه ما باید برای جذب سرمایه گذاران دست در دست هم تلاش کنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: