کد خبر: ۴۸۶۳۶
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۹
دنا پلاس توربو، دنا پلاس اتوماتیک و سورن دیزل به بازار می آیند
مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو از تولید محصولات جدید به منظور پاسخگویی به نیاز مشتریان خبر داد و گفت: سه محصول دنا پلاس توربو، دنا پلاس اتوماتیک و سورن دیزل در سال جاری تولید خواهد شد.
تولید سه محصول جدید ایران خودرو در سال 96
در مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام عملکرد و برنامه‌های راهبردی ایران خودرو در زمینه تداوم سود آوری، عرضه خودرو‌های جدید، رهبری بازار، توسعه صادرات و طراحی پلت فرم محصولات جدید مورد تایید اکثریت سهامداران قرار گرفت.
مجمع عمومی عادی سالانه ایران خودرو با حضور اکثریت سهامداران امروز برگزار شد.
در این جلسه محمدرضا فیض بخش رئیس مجمع ایران خودرو در سخنانی با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در گروه صنعتی ایران خودرو، تولید سال گذشته این شرکت را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در چهار سال اخیر اقدامات خوبی در ایران خودرو صورت گرفته که امیدواریم این روند با حمایت سهامداران همچنان ادامه داشته باشد.
وی افزود: ایران خودرو عملکرد درخشانی در مشارکت‌های بین المللی و همکاری با شرکت‌های معتبر جهانی داشته است که موجب شده گام بزرگی در مسیر خودروساز شدن کشور برداشته شود.
فیض بخش افزود: فعالیت‌های اصلی ایران خودرو در سال گذشته علاوه بر مشارکت با خودروسازان معتبر جهانی برای تولید محصول، معطوف به صادرات، همکاری با شرکت‌های دانش بنیان، ارتقای کیفیت و افزایش شاخص رضایت مشتریان بوده است.
وی تصریح کرد: این شرکت با فروش سهام شرکت‌های تابعه و چابک سازی ساختار مالی شرکت برنامه منسجمی را برای بهبود سوددهی در سال‌های آتی تدوین کرده است.

*فروش دارایی‌های راکد و غیراقتصادی
هاشم یکه زارع، مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز در گزارشی از عملکرد این شرکت در زمینه رشد تیراژ تولید، سود آوری، افزایش کیفیت، عرضه محصولات جدید، اصلاح ساختار، توسعه صادرات و پیشبرد اهداف و سیاست‌های اعلام شده شرکت درسال مالی منتهی به سی ام اسفند ماه 95 توضیحاتی ارایه کرد.
وی توسعه همکاری‌های بین المللی، توسعه محصولات و بازار و توسعه مالی – اقتصادی را از جمله محور‌های اصلی حرکت ایران خودرو ذکر کردکه در سایه بهبود فضای کسب و کار پس از برجام سرعت گرفته است.
یکه زارع ضمن ارایه گزارش عملکرد و دستاورد‌های شرکت در سال ۹۵ به سهامداران، متذکر شد: ایران خودرو در این سال موفق به تولید ۶۵۱ هزار دستگاه انواع محصولات سواری و وانت و حفظ سهم بیش از ۵۰ درصدی خود در خودرو‌های سواری برای سومین سال پیاپی شده است.
 وی افزایش تیراژ تولید محصولات را همراه با افزایش کیفیت دانست و تاکید کرد: در سال گذشته محصولات رانا، سوزوکی، پژو ۲۰۶، دنا، سورن و تندر ۹۰ ستاره‌های کیفی خود را افزایش دادند و در سال جاری نیز محصولاتی، چون تندر پلاس، دنا پلاس در اولین حضور خود در ارزیابی چهار و سه ستاره کیفی را کسب کردند.
 وی ادامه داد:شرکت ایران خودرو در سال ۹۵ سهام خود در دو شرکت به همراه بخشی از سهام ۱۰ شرکت بورسی گروه را به ارزش ۴ هزار و ۴۶۶ میلیارد ریال واگذار کرده است.
یکه زارع با اشاره به ترازنامه و صورت سود و زیان شرکت ایران خودرو اظهار داشت:هر سهم ایران خودرو ۱، ۴، ۷ ریال سود داده که بر اساس قانون مجاز به تقسیم ۱، ۰ درصد، معادل ۱، ۵ ریال هستیم.
وی ادامه داد: بودجه اولیه و عملکرد ایران خودرو نیز نشان می‌دهد این شرکت در بخش عملکرد تولید رشد ۲۶ درصدی را ثبت کرده است.
مدیر عامل ایران خودرو با بیان این که در حوزه توسعه مالی – اقتصادی نیز ایران خودرو روند رو به رشد خود را حفظ کرده و سوددهی خود را که از سه سال پیش به آن دست یافته، حفظ کرده است، افزود: به بازدهی رساندن و فروش دارایی‌های راکد و غیراقتصادی و جلوگیری از رسوب سرمایه، حذف کامل تولید خودرو با کسری قطعه، جلوگیری از راکد شدن نقدینگی شرکت، کنترل و کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمد از طریق اجرای پروژه‌های بهبود و ارتقا سهم بازار در بخش خودرو‌های سواری کشور به بیش از ۵۰ درصد در فاصله سال‌های ۹۳ تا ۹۵ از جمله مهمترین محور‌های کاری و عملکردی ایران خودرو در این بخش بوده است.

*توسعه مشارکت‌های بین المللی
وی در ادامه افزود: همچنین در حوزه توسعه محصولات و سهم بازار تکمیل سبد محصول از طریق ایجاد و توسعه مشارکت‌های بین المللی، توسعه پلت فرم و قوای محرکه، تنوع بخشی به پرتفوی محصولات و ارتقا سطح کیفی محصولات مدنظر قرار گرفته است.
 مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو از تولید محصولات جدید به منظور پاسخگویی به نیاز مشتریان خبر داد و گفت: سه محصول دنا پلاس توربو، دنا پلاس اتوماتیک و سورن دیزل در سال جاری تولید خواهد شد.
 یکه زارع با تاکید بر سایر فعالیت‌های انجام شده تصریح کرد: توسعه همکاری‌های بین المللی شرکت ایران خودرو نیز از طریق شروع به کار شرکت مشترک ایکاپ، قرارداد ۱۰ جانبه بین المللی جهت طراحی و تولید پلت فرم محصولات جدید، شروع فاز طراحی و تولید خانواده موتور‌های نسل جدید و همچنین تنوع در مدل همکاری‌ها دنبال و محقق شده است.
وی همچنین به برنامه‌های آینده شرکت ایران خودرو اشاره کرد و افزود: این شرکت براساس سند چشم انداز ۱۴۰۴ تولید یک میلیون و ۱۰۰ دستگاه انواع خودرو در سال ۱۴۰۰ را هدف گذاری کرده است.
یکه زارع ادامه داد: استراتژی‌های کلان ایران خودرو در مسیر پیش رو نیز براساس تمرکز بر خرد مالی و سرمایه‌های انسانی، پاسخگویی موثر به نیاز‌ها و انتظارات ذینفعان، ارتقای قابلیت‌های طراحی و توسعه محصول، تولید خودرو با کیفیت مبتنی بر فرآیند‌های به روز و توسعه صادرات و حضور در بازار‌های جهانی شکل گرفته است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار