کد خبر: ۵۱۰۵۸
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰
مروری بر اقتصادی‌ترین خودروهای کوچک در بازار ایران
هاچ‌بک‌ها در محیط شهری به خوبی عبور و مرور می‌کنند، جای کمی اشغال کرده و برای دور زدن فضایی به مراتب کمتر از یک سدان نیاز دارند. در عین حال در هنگام پارک، ساده جا پیدا می‌کنند و از همه مهمتر مصرف بسیار پایینی دارند.
بهترین خودروهای جهان از نظر بسیاری کارشناسان همین هاچ‌بک‌های کامپکت و کوچولویی هستند که به غیر از گنجایش کم، هیچ عیب دیگری ندارند و به خوبی برای یک شهروند امروزی نقش اتومبیل روزمره را ایفا می‌کنند. هاچ‌بک‌ها در محیط شهری به خوبی عبور و مرور می‌کنند، جای کمی اشغال کرده و برای دور زدن فضایی به مراتب کمتر از یک سدان نیاز دارند. در عین حال در هنگام پارک، ساده جا پیدا می‌کنند و از همه مهمتر مصرف بسیار پایینی دارند.
به گزارش تجارت آنلاین از فرادید، اینجا به شکلی خلاصه اما جزئی سعی کرده‌ایم بهترین گزینه‌های این بخش از بازار ایران را که عمدتا طولی بین 3.5 تا 4.10 متر دارند را به شما معرفی کنیم. لازم به توضیح است که خرید برخی نمونه‌ها مثل ام‌جی3 یا آلفا میتو فعلا در حد نمونه کارکرده است.

پراید 111

ده پیشنهاد برای خرید هاچ‌بک کوچولو

قیمت: 21 میلیون تومان

طول بدنه: 3.52 متر

حجم موتور: 1300سی‌سی

قدرت موتور: 60اسب بخار

مصرف سوخت ترکیبی: 6.5 لیتر

با اینکه گفته شد از خط تولید خارج گشته اما هنوز هم در بازار خریدار دارد. ارزان‌ترین هاچ‌بک بازار ایران یکی از کوچکترین خودروهای این بخش است و در عین حال ساده‌ترین آنها. گرچه ایمنی 11 واقعا در حد فاجعه است اما برای استفاده در محیط شهر محصول مناسبی است و کمترین هزینه ممکن در یک سال را به شما تحمیل می‌کند.


تیبا2

ده پیشنهاد برای خرید هاچ‌بک کوچولو

قیمت: 24 میلیون تومان

طول بدنه: 3.92

حجم موتور: 1500سی‌سی

قدرت موتور: 81 اسب بخار

مصرف سوخت ترکیبی: 6.5 لیتر

سوگلی سایپا این روزها در فهرست خوشبخت‌ترین خودروهای ایران است چرا که با گسترش تیراژ روزانه و حذف عمده رقبای هم‌رده، قرار است به خودروی پرفروش سال تبدیل شود. در واقع با حذف پراید و 405، این تیبا است که در سبد خانوارهای ایرانی قرار گرفته و احتمالا تا بیش از 200 هزار دستگاه در سال افزایش تیراژ می‌یابد که این موضع مستقیما روی قیمت تمام شده خودرو و نیز کاهش هزینه نگهداری تاثیر دارد.


ام‌وی‌ام 110اس

ده پیشنهاد برای خرید هاچ‌بک کوچولو

قیمت: 29 میلیون تومان

طول بدنه: 3.56 متر

حجم موتور: 1000 سی‌سی

قدرت موتور: 68 اسب بخار

مصرف سوخت ترکیبی: 5.5 لیتر

این تنها چینی کم‌مصرف و کوچک بازار ایران است که به واسطه کلاس خاص بدنه یعنی ام.پی.ویMPV به لیست پیشنهادهای ما راه یافت. گرچه چری با ساخت این خودرو در ایران متحمل هزینه گزافی شد و هرگز رنگ موفقیت را ندید اما خب همچون مدل 111 این خودرو نیز علیرغم ضعف شدید ایمنی، برای استفاده درون‌شهری گزینه مناسبی است.


پژو 206 تیپ2

ده پیشنهاد برای خرید هاچ‌بک کوچولو

قیمت: 33 میلیون تومان

طول بدنه: 3.83 متر

حجم موتور: 1400سی‌سی

قدرت موتور: 75 اسب بخار

مصرف سوخت ترکیبی: 6.6 لیتر

با وجود گذشت حدود 18 سال از تولید نخستین نمونه پژو 206 اما این هاچ‌بک اصیل فرنسوی هنوز هم در بسیاری از بازارهای توسعه‌نیافته مثل ایران فروش موفقی داشته و تولید می‌شود به‌طوری‌که تاکنون بيش از 5/5 ميليون دستگاه پژو 206 در سراسر دنيا توليد و عرضه شده است. کیفیت موتور این خودرو در سال‌های اخیر البته کاهش یافته اما همچنان نسبت به خودروهایی هم‌چون تیبا، پراید و ام‌وی‌ام110 گزینه بهتر و ایمن‌تری است.


ام‌جی3

ده پیشنهاد برای خرید هاچ‌بک کوچولو

قیمت: 55 میلیون تومان

طول بدنه: 4.10 متر

حجم موتور: 1500سی‌سی

قدرت موتور: 107 اسب بخار

مصرف سوخت ترکیبی: 8/5 لیتر

ام جی 3 کوچک‌ترین عضو خانواده ام جی است که از طراحی ظریف و منحصر بفردی بهره می برد. طراحی عضلانی گلگیرها و سپر، جلوه‌ای مناسب و در عین حال کلاسیک به این خودرو داده است. یک خودروی متعادل به لحاظ قدرت، طول بدنه، زیبایی و قیمت است که می‌تواند برای خانواده‌های کوچک یک انتخاب ایده آل باشد.


هیوندای آی10

ده پیشنهاد برای خرید هاچ‌بک کوچولو

قیمت: 71 میلیون تومان

طول بدنه: 3.67 متر

حجم موتور: 1200 سی‌سی

قدرت موتور: 85 اسب بخار

مصرف سوخت ترکیبی: 6 لیتر

محصول هیوندای که در انگلستان طرفداران بی‌شماری دارد، مدتی است با مونتاژ کرمان‌موتور به ایران پا گذاشته و از قضا فروش رضایت‌بخشی هم ندارد. با این‌حال امکانات خوبی به نسبت دارد و سواری با آن تجربه ای جذاب است. آی10 های موجود در ایران از قدرتمندترین انواع این خودرو بوده و نسبتا مصرف بالایی دارند.


میتسوبیشی میراژ

ده پیشنهاد برای خرید هاچ‌بک کوچولو

قیمت: 80 میلیون تومان

طول بدنه: 3.71 متر

حجم موتور: 1200سی‌سی

قدرت موتور: 78 اسب بخار

مصرف سوخت ترکیبی: 4 لیتر

کم‌مصرف‌ترین هاچ‌بک ایران است و از آنجا که مهر ساخت ژاپن را روی پیشانی خود دارد، از سوی بسیاری از عشاق هاچ‌بک به عنوان خودروی شهری روزمره انتخاب می‌شود. به لطف جعبه‌دنده سی‌وی‌تی، کروز کنترل، گرم کن صندلی و نیز ظاهر جذاب، توانسته در دو سال اخیر فروشی خوبی را به ثبت رساند.


کیا پیکانتو

ده پیشنهاد برای خرید هاچ‌بک کوچولو

قیمت: 85 میلیون تومان

طول بدنه: 3.59 متر

حجم موتور: 1200سی‌سی

قدرت موتور: 85 اسب بخار

مصرف سوخت ترکیبی: 5.5 لیتر

نمونه‌های صفر کیلومتر این خودروی کره‌ای به دلیل قطع واردات کمتر پیدا می‌شود و به همین دلیل می‌توان مدل‌های کم‌کارکد آن را با قیمتی کمتر از 80 میلیون هم خرید. انتخاب عمده زنانی است که مایلند به طور روزمره از اتومبیل خود استفاده کنند و در عین حال از خودروی خود انتظار یک ظاهر فانتزی دارند. در عین حال فرم جعبه‌ای پیکانتو کمک می‌کند تا این خودروی کره‌ای علیرغم طول و عرض کم، گنجایش مناسبی داشته باشد.


آلفا رومئو میتو

ده پیشنهاد برای خرید هاچ‌بک کوچولو

قیمت: 120 میلیون تومان

طول بدنه: 4.06 متر

حجم موتور: 1400 سی‌سی

قدرت موتور: 135 اسب بخار

مصرف سوخت ترکیبی: 5.5 لیتر

میتوهای حاضر در بازار ایران عمدتا از نمونه‌های 2016 هستند که بین 110 تا 120 میلیون تومان قیمت دارند. پیشرانه مولتی‌جت توربو، کوچک و پرقدرت این خودرو در کنار ظاهر جذابی که دارد باعث شده تا محبوب خریداران مشکل‌پسند باشد و در عین حال میتو به دلیل ویژگی‌های اسپورتی با اقبال عشاق سرعت نیز مواجه است.


دی‌اس3

ده پیشنهاد برای خرید هاچ‌بک کوچولو

قیمت: 144 میلیون تومان

طول بدنه: 3.95 متر

حجم موتور:1200  سی‌سی

قدرت موتور: 110

مصرف سوخت ترکیبی: 4.3 لیتر

بهترین پیشرانه 4 سیلندر جهان را دارد که هم مصرف سوخت اندکی دارد، هم توان خوبی ارائه می‌کند و هم بسیار کم‌استهلاک است. در عین حال اتاق لوکس، امکانات فراوان و فرم کوپه کمک کرده تا سری3 برند فرانسوی دی‌اس بتواند در مدتی کوتاه بین ثروتمندان و افراد مرفه‌تر جامعه محبوب شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار