کد خبر: ۵۵۰۱۰
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۶
نایب رییس کمیسیون انرژی خبر داد:
نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس گفت: دولت به دنبال افزایش ۵۰ تا ۶۰ درصدی نرخ بنزین است و این میزان افزایش قیمت اصلا شدنی نیست. اگر قیمت بنزین افزایش پیدا کند ۱۰ تا ۱۵درصد خواهد بود.
مخالفت نمایندگان با افزایش 60 درصدی قیمت بنزین
نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت به دنبال افزایش ۵۰ تا ۶۰ درصدی نرخ بنزین است و این میزان افزایش قیمت اصلا شدنی نیست. اگر قیمت بنزین افزایش پیدا کند ۱۰ تا ۱۵درصد خواهد بود و نمایندگان با افزایش بیشتر از این میزان موافقت نخواهند کرد زیرا مشکلات اساسی برای کشور ایجاد خواهد شد.
هدایت‌الله خادمی اظهار کرد: شخصا و به همراه تعداد زیادی از اعضای کمیسیون، با افزایش قیمت بنزین با شدتی که دولت به دنبال آن است، موافقت نخواهیم کرد.
وی افزود: دولت می‌توانست از همان سال ۹۲، با یک شیب ملایمی افزایش قیمت بنزین را اعمال کند، تا یک مرتبه فشار بسیار زیادی به مردم وارد نشود و اکنون با توجه به این شرایط افزایش قیمت با شدت مد نظر دولت، اتفاق نخواهد افتاد.
نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر افزایش قیمت بنزین به این میزانی که مدنظر دولت است اتفاق بیفتد، شوک اقتصادی و اجتماعی به کشور وارد می‌شود.
خادمی عنوان کرد: افزایش قیمت بنزین بر روی قیمت صدها محصول دیگر که مردم از آن‌ها استفاده می‌کنند، اثرگذاری دارد و باعث می‌شود تا قیمت آن محصولات و خدمات نیز افزایش پیدا کند. در این زمینه مردم توان پرداخت هزینه‌هایی که با این افزایش قیمت بنزین به وجود می‌آید را ندارند.
وی ادامه داد: مجلس با افزایش قیمت بنزین و سایر حامل‌های انرژی موافقت نمی‌کند یا اگر این موافقت نیز رخ دهد، افزایش قیمت بسیار محدود و معقول خواهد بود.
نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دولت به دنبال افزایش ۵۰ تا ۶۰درصدی نرخ بنزین است و این میزان افزایش قیمت، اصلا شدنی نیست. اگر قیمت بنزین افزایش پیدا کند ۱۰ تا ۱۵درصد خواهد بود و نمایندگان با افزایش بیشتر از این میزان موافقت نخواهند کرد زیرا مشکلات اساسی برای کشور ایجاد خواهد شد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار