کد خبر: ۵۵۰۲۴
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱
با حمایت اگزیم بانک ایران و با اجرای پست انتقال 230 کیلوولت زریوار، زیرساخت لازم برای توسعه صادرات برق به 4 کشور منطقه میسر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، پروژه احداث پست انتقال 230 به 63 کیلوولت زریوار مریوان واقع در استان کردستان از پروژه های مهم شرکت برق منطقه ای غرب با اعتباری بیش از 11.5 میلیون دلار و با 93 درصد پیشرفت در حال اجراست.
قرارداد این پروژه به صورت ارز مبادله ای و اعتبار کل آن بیش از 11.5 میلیون دلار و منبع اصلی تأمین کننده بخش مالی آن نیز بانک توسعه صادرات ایران است.
این پست با هدف افزایش قابلیت اطمینان و پایداری شبکه و کاهش خاموشی و تلفات انرژی و بهبود ولتاژ در پست‌های فوق توزیع مریوان، زریوار و نِگِل و امکان صادرات برق به کشور همسایه عراق و دستیابی به بازارهای جدید انرژی از طریق عراق اجرا میشود.
با اجرای این پست برق، صادرات برق به سایر کشورهای منطقه از جمله عراق، ترکیه، اردن و سوریه و فراهم نمودن زمینه مناسب جهت سرمایه‌گذاری صنعتی و افزایش اشتغال‌زایی در منطقه مرزی مریوان محقق خواهد شد.
شایان ذکر است پیشرفت این پروژه در بخش طراحی و تأمین تجهیزات 98 درصد، عملیات ساختمانی 97 درصد، نصب تجهیزات برقی 94 درصد و تست و راه اندازی 25 درصد و در کل 93 درصد است و پیش بینی می‌‎شود که تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد.

نام:
ایمیل:
* نظر: