کد خبر: ۵۵۰۳۴
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۷
"رئیس شورای شهر تهران اعلام کرد: شهردار تهران با حضور در شورای شهر گزارشی از وضعیت زلزله و مدیریت بحران در پایتخت ارائه خواهد کرد."


به گزارش "تاوان گذار” محسن هاشمی در آغاز جلسه سی و سوم شورای شهر تهران با بیان اینکه امروز سالروز زلزله بم است، گفت: زلزله بم یکی از تلخ‌ترین حوادث تاریخ معاصر ایران است که به دلیل رخدادش قبل از طلوع فجر جان عده زیادی را گرفت.
وی با بیان اینکه امیدواریم هر چه زودتر اعتبارات برای پیشگیری و مقابله با بحران‌های تهران تزریق شود، گفت: البته نباید موضوع را آنقدر بزرگ کنیم که موجب تشویش اذهان عمومی شود.
هاشمی با بیان اینکه یکی از کارهای مهمی که می‌توان به پایداری ساختمان‌ها کمک کند اخذ بیمه‌های مختلف مسئولیت است که هم در موقع ساخت و هم پس از ساخت جاری است، گفت: بیمه‌ها می‌توانند ضلع چهارم نظارت بر ساختمان‌ها باشند که توصیه می‌شود موضوع اجباری شدن بیمه مسئولیت کیفیت ساختمان در دستور کار شورا قرار گیرد تا در یکی از بندهای پایان کار یا جواز ساخت پیش بینی شود.
وی با بیان اینکه قرار بود نجفی شهردار تهران امروز برای ارائه گزارش در خصوص وضعیت زلزله تهران و مدیریت بحران به شورا بیاید اما کار اضطراری برایش پیش آمد، گفت: روز یکشنبه و در جلسه آتی شهردار تهران برای تشریح مدیریت بحران در تهران به شورا می‌آید.

نام:
ایمیل:
* نظر: