کد خبر: ۵۵۰۴۶
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۸
مشاور رییس جمهور گفت: راه اندازی مراکز پولی ـ مالی بین المللی در منطقه آزاد کیش از ضرورت ها و برنامه های جدی در این منطقه است که فصل نوینی از فعالیت ها و تعاملات مالی بین المللی در کشور را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، مرتضی بانک در سفر به جزیره کیش و در جمع مدیران سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اهمیت ایجاد درآمدهای پایدار در مناطق آزاد در دولت دوازدهم، تاکید کرد: برای رسیدن به اهداف عالی مناطق آزاد در کشور، همه دستگاه های مرتبط با این مناطق می توانند با حمایت و پشتیبانی از این مناطق به توسعه اقتصادی در کشور کمک کنند.
مشاور رییس جمهور ادامه داد: همه با هم باید تلاش کنیم تا مشکلات موجود قانونی یا بین دستگاهی میان مناطق آزاد و دبیرخانه شورایعالی را با دستگاه ها و نهادهای مستقر در مناطق حل کنیم تا روند فعالیت های شکل گرفته استمرار یابد.
او هم چنین بر لزوم ایجاد درآمدهای پایدار در مناطق آزاد تاکید کرد و اظهار داشت: درآمدزایی در مناطق آزاد کشور اولویت دارد اما محور این درآمدزایی باید مشخص و هدفمند باشد هم چنین لازمه ایجاد درآمد پایدار؛ امنیت در فعالیت های اقتصادی در مناطق آزاد است.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی درباره جایگاه منطقه آزاد کیش در کشور گفت: جزیره کیش به دلیل سابقه ذهنی مردم و آشنایی بیشتر سطوح مختلف افکار عمومی مورد توجه همگان قرار دارد. اهداف معین شده در منطقه آزاد کیش در این زمان کوتاه در دولت دوازدهم، حکایت از توجه و درایت کافی تیم اجرایی فعلی دارد که قطعا با پشتکار محقق شده است که البته ادامه دار نیز خواهد بود.
مرتضی بانک هم چنین توجه به توسعه «صنعت گردشگری» در جزیره کیش را از جمله مهم ترین محورهای فعالیت سازمان منطقه آزاد کیش دانست و بر توسعه هدفمند آن تاکید کرد.
مشاور رییس جمهور ادامه داد: با اجرای دقیق برنامه های تعیین شده در جزیره کیش در حوزه گردشگری، دسترسی آسان مردم و گردشگران به همه شاخه های تعریف شده در این حوزه فراهم می شود.
محمد ابراهیم انصاری لاری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این نشست گفت: محورها و رویکردهای جزیره کیش بر پایه توسعه صنعت گردشگری شکل گرفته است و چشم انداز «شهر ایده آل» پیش روی جزیره کیش قرار داشته که این هم نیازمند توسعه همه جانبه منطقه است.
وی ادامه داد: توسعه گردشگری دریایی و محور قرار دادن آن یکی از اولویت هایی است که در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار دارد.
مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به منظور بازدید از پروژه های جزیره کیش به این منطقه سفر کرده است.
وی در روز اول سفر به این جزیره مرجانی در خلیج فارس از ترمینال جدید فرودگاه کیش، بنادر تجاری و مسافری و اسکله 35 هزار تنی، فرهنگسرای سعدی و چند پروژه فرهنگی و گردشگری دیگر بازدید کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: