کد خبر: ۵۵۰۹۵
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۱
مدیر امور شعب و بازاریابی بانک توسعه صادرات ایران اعلام کرد: این بانک با طراحی بسته حمایت از صادرکنندگان نمونه ملی، از کارآفرینان، تولید کنندگان و جهادگران عرصه اقتصاد ملی پشتیبانی می کند.

آقای حبیب احمدی در گفت و گو با روابط عمومی بانک توسعه صادرات با اعلام این مطلب افزود: این اقدام با توجه به رسالت و مأموریت اگزیم بانک ایران که کمک به رشد و توسعه صادرات غیر نفتی است، همسو با برنامه ششم توسعه و سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی انجام پذیرفته است.
به گفته وی، مدیریت امور شعب و بازاریابی بانک برای رسیدن به این منظور، صادرکنندگان نمونه ملی را به عنوان یکی از گروه های هدف انتخاب و نسبت به تدوین بسته حمایتی ویژه ای برای آنها اقدام کرد که با تصویب هیأت مدیره بانک همزمان با روز ملی صادرات، جهت اجرا به واحدهای بانک ابلاغ شد.
مدیر امور شعب و بازاریابی بانک توسعه صادرات تصریح کرد: این بسته هر سه سطح صادرکنندگان نمونه از جمله، صادرکنندگان دارای مدال افتخار، صادرکنندگان ممتاز و صادرکنندگان نمونه ملی را در بر می گیرد.
وی اضافه کرد: اعطای تخفیف نیم درصدی در نرخ سود تسهیلات اعطایی از محل منابع بانک علاوه بر تخفیفات جاری و با رعایت حداقل نرخ سود، اعطای تسهیلات با نرخ ترجیحی از محل منابع تلفیقی بانک و صندوق توسعه ملی، کوتاه کردن زمان بررسی درخواستهای تسهیلات و خدمات صادرکنندگان نمونه به حداکثر ده روز کاری از زمان تکمیل پرونده اعتباری آنها نزد شعبه مربوطه، ارائه خدمات VIP در محل استقرار مشتریان برای دارندگان مدال افتخار و تسهیل وثایق و اخذ حداقل وثایق ممکن از صادرکنندگان نمونه بر اساس وضعیت اعتباری آنها از جمله امتیازات این بسته محسوب می شود.
افزایش سقف اختیارات شعب برای صادر کنندگان نمونه ممتاز و ملی، اعطای عضویت VIP درباشگاه مشتریان بانک به منظور بهره مندی از مزایای آن، ارائه خدمات مشاوره ویژه در زمینه فعالیت های صادراتی متقاضیان به منظور بهره مندی از خطوط اعتباری اعطایی بانک به خریداران کالا و خدمات ایرانی با هدف توسعه صادرات غیر نفتی به بازارهای هدف و در نهایت صدور انواع ضمانت‌نامه ارزی برای صادرکنندگان نمونه خدمات فنی و مهندسی در کوتاه ترین زمان ممکن بخش دیگری از مشوق های این بسته است که احمدی به آن اشاره کرد.
مدیر امور شعب و بازاریابی بانک توسعه صادرات ایران ابراز امیدواری کرد: با تمهیدات در نظر گرفته شده از جمله تدوین بسته های حمایتی مناسب، در کنار گسترش شبکه کارگزاری های بانک در سطح بین المللی و تأمین مالی مطلوب صادرکنندگان، بیش از پیش به تحقق اهداف کلان اقتصادی کشور نزدیک شویم.

نام:
ایمیل:
* نظر: