کد خبر: ۵۵۲۶۰
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۶
با آغاز ثبت‌سفارش واردات خودرو حباب قیمت می ترکد
تجارت آنلاین: با ابلاغ دستورالعمل جدید واردات خودرو، ثبت سفارش واردات این محصول پس از چند ماه وقفه از امروز یکشنبه مجددا از سر گرفته شد. حالا همه منتظرند تا تاثیر بازگشایی این سایت را بر قیمت خودروهای وارداتی ببنند.
شمارش معکوس برای کاهش قیمت‌ خودروهای خارجی
با ابلاغ دستورالعمل جدید واردات خودرو، ثبت سفارش واردات این محصول پس از چند ماه وقفه از امروز یکشنبه مجددا از سر گرفته شد. حالا همه منتظرند تا تاثیر بازگشایی این سایت را بر قیمت خودروهای وارداتی ببنند.
طی هفته گذشته وضعیت قیمت در بازار خودروهای وارداتی تغییرات خاصی را تجربه نکرد و می توان گفت که فعلا این بازار در حالت ثبات قرار گرفته است. بعد از اعلام خبرهایی  مبنی بر باز شدن سایت ثبت سفارش از سوی مسئولان وزارت صنعت بازار به امید کاهش قیمت و از بین رفتن حباب و همچنین  عدم خرید و فروش جدی فعلا در شرایط ثبات قرار گرفته و افزایش قیمتی در این حوزه مشاهده نشده است .
وزارت صنعت، معدن و تجارت با هدف ساماندهی واردات خودرو از تیر ماه امسال ثبت سفارش جدید برای واردات این محصولات را متوقف کرد.
در چند ماهه گذشته نیز دستورالعمل ساماندهی و مدیریت واردات خودرو از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت تدوین و برای تصویب نهایی به هیات دولت ارسال شد.
براساس جدیدترین اخبار به دست آمده، این دستورالعمل روز گذشته به وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شده و به دنبال آن از امروز صبح فعالیت سایت ثبت سفارش واردات خودرو پس از چند ماه وقفه مجددا از سر گرفته شده است.

*جزئیات تعرفه‌ها و دستورالعمل جدید واردات خودرو
در دستورالعمل جدید واردات خودرو تعرفه واردات این محصولات با حجم موتور ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ سی‌سی معادل ۵۵ درصد، تعرفه واردات خودروهای با حجم موتور ۱۵۰۱ تا ۲۰۰۰ سی‌سی ۷۵ درصد و تعرفه واردات خودروهای با حجم موتور ۲۰۰۱ تا ۲۵۰۰ سی‌سی نیز  ۹۵ درصد تعیین شده است.
طبق این دستورالعمل واردات خودروهای با ارزش گمرکی بیش از ۴۰ هزار دلار و حجم موتور بیش از ۲۵۰۰ سی‌سی نیز ممنوع است.
به این ترتیب واردات برند پورشه به کشور متوقف شده و در برندهایی همچون بی‌ام‌و، بنز و لکسوس نیز تنها مدل‌های پایه و ارزان‌تر از ۴۰ هزار دلار، امکان ورود به کشور را خواهند داشت.
برندهای دیگری همچون سیتروئن، رنو، هیوندای، تویوتا، نیسان، سانگ‌یانگ، کیا، میتسوبیشی و دی‌اس نیز همچون گذشته امکان ورود به کشور را خواهند داشت.
همچنین واردکنندگان غیر نمایندگی نیز مشروط به شرایطی اجازه واردات خودرو را یافته‌اند.

*حباب خودرو می‌ترکد!
در چند هفته گذشته تحت تاثیر سودجویی برخی واردکنندگان و دپوی خودروها در انبارها و عدم عرضه به بازار، قیمت خودروهای وارداتی افزایش شدید و حباب‌گونه‌ای در بازار داشته است.
در این شرایط انتظار می‌رود با از سرگیری ثبت سفارش جدید برای واردات خودرو به زودی حباب قیمتی این محصولات ترکیده و قیمت‌ها در بازار خودرو روند نزولی به خود بگیرد.

*قیمت خودروهای وارداتی بعد از باز شدن سایت ثبت سفارش
در همین راستابرخی خبرها حاکی است امیدواری به ورود خودروهای 2018 و ارزان شدن مدل 2017 باعث شده تا خریداران خودروهای وارداتی فعلا از خرید منصرف شوند.
آن طور که فعالان این بازار می گویند امیدواری به ورود خودروهای 2018 و ارزان شدن مدل 2017  باعث شده تا خریداران خودروهای وارداتی فعلا از خرید منصرف شوند که همین امر نیز باعث شده تا فعلا شاهد افزایش قیمتی در بازار نباشیم.
در این جدول قیمت برخی از پرفروش ترین خودروهای وارداتی آمده است. قیمت های درج شده مربوط به خودروهای کاردکس در بازار است و در صورتی که خریدار خواهان خودروی دارای پلاک باشد باید رقمی اضافه تر را پرداخت کند.

 

 

جدیدترین قیمت روز برخی از خودروهای پرفروش وارداتی 

 

 

  سانتافه فول(2017)

       هیوندایی

300.000.000

2

  النترا(فول)2017

     هیوندایی

177.000.000

3

  تیوولی 2017

      سانگ یانگ

 

130.000.000

4

  رنو کولئوس 2017

       رنو

270.000.000

5

  توسان 2017

 

     هیوندای

235.000.000

6

 رنو تلیسمان

 

     رنو

238.000.000

7

  رافور4 (2017)

 

     تویوتا

319.000.000

8

  سورنتو 2017

     کیا

 

340.000.000

9

  سوناتا (بنزینی)

 

    هیوندایی

203.000.000

10

  سراتو 2017

 

     کیا

175.000.000


 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار