کد خبر: ۵۵۶۰۲
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۲
مديرگروه پژوهشي بانكداري پژوهشكده پولي و بانكي از طرح جديد بانك مركزي براي پايش مستمر عملكرد بانكها در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از ستاد خبری هفتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، مهرداد سپه وند از طرح جديد پژوهشکده پولی و بانکی براي پايش مستمر عملكرد بانك ها در حوزه فناوري اطلاعات خبر داد و اظهارداشت: در اين طرح اطلاعات عملکرد تمام بانك‌ها در حوزه هزینه کرد فناوری اطلاعات، راهبری و حکمرانی  فناوری اطلاعات  و همچنین خدمات ارایه شده در اين حوزه جمع آوري و ارایه مي شود.
وي در توضيح طرح پايش عملكرد بانك‏ها در حوزه فناوری اطلاعات، گفت: براساس اطلاعات دريافتي از بانك ها مشخص مي شود كه بانك ها چه بخشی از درآمد خود را در حوزه آي تي هزينه و سرمايه گذاري كرده اند.
سپه وند ادامه داد: همچنين مشخص مي شود كه مديريت و راهبری بانك‌ها در حوزه فناوري به چه نحو است و در چه سطحی از بلوغ قرار دارند. 
مديرگروه پژوهشي بانكداري پژوهشكده پولي و بانكي گفت: در اين طرح بنا داريم اطلاعات جمع آوري شده را برای مبنا گذاری و تحلیل و بررسی مقایسه ای در اختيار بانك‌هایی که در طرح مشارکت دارند قرار دهيم تا بتوانند وضعیت خود را با گروه همتایان مقایسه کنند. 
وی، هدف دیگر طرح را ارایه گزارش جامع و مستمری از تحولات بانک ها در مدیریت و خدمات رسانی در حوزه  فناوری اطلاعات اعلام کرد و اظهار داشت: گزارش مربوطه هرساله در همايش بانكداري الكترونيك ارائه خواهد شد. 
  یادآور می‌شود، هفتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت با موضوع" نوآوری، بازیگران جدید و کارآیی در کسب و کار مالی" دوم و سوم بهمن ماه سال جاری توسط پژوهشکده پولی و بانکی در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: