کد خبر: ۵۵۶۲۵
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲
رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو خبر داد:
رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با انتقاد از گرانی خودروهای وارداتی گفت: خودروی رنوکلئوس مدل ۲۰۱۸ که چند ماه پیش به قیمت ۲۱۸ میلیون تومان پیش‌فروش می‌شد هم‌اکنون به ۲۹۸ میلیون تومان افزایش یافته است.
افزایش 80 میلیون تومانی قیمت رنو کولئوس در ایران!
رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با انتقاد از دپوی خودروهای وارداتی از سوی برخی شرکتهای وارد کننده تاکید کرد که قیمت این محصولات باید کاهش یابد.
سعید موتمنی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: برخی شرکتهای واردکننده خودرو با هدف افزایش قیمت‌ها سایت فروش خود را بسته‌اند به همین دلیل عرضه در بازار خودرو به شدت کاهش یافته و قیمت‌ها رشد شدیدی داشته است.
وی با بیان اینکه قیمت خودروهای وارداتی در حال حاضر نسبت به چند ماه گذشته به طور میانگین رشد ۴۰ تا ۵۰ درصدی داشته است، خاطرنشان کرد: شرکتهای واردکننده خودرو از چندی پیش عرضه این محصولات را متوقف کردند تا با تعیین تکلیف تعرفه‌های جدید واردات خودرو، این محصولات را با نرخ جدید ارز و تعرفه‌های جدید بفروشند در حالیکه این خودروها در گذشته و با نرخ ارز و تعرفه قبلی وارد شده‌اند.
رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران ادامه داد: عرضه هر کالایی در بازار محدود شود قیمت آن افزایش می‌یابد که دقیقا همین اتفاق برای خودروهای وارداتی افتاده است.
وی افزود: به عنوان مثال خودروی رنوکلئوس مدل ۲۰۱۸ که چند ماه پیش از سوی شرکت واردکننده به قیمت ۲۱۸ میلیون تومان پیش‌فروش می‌شد هم‌اکنون به ۲۹۸ میلیون تومان افزایش یافته است.
موتمنی با بیان اینکه متاسفانه نظارت درستی بر بازار خودرو وجود ندارد، تصریح کرد: سازمان‌های نظارتی باید شرکتهای واردکننده خودرو را ملزم به آغاز عرضه محصولات با قیمت‌های مناسب کنند. در صورت عرضه خودرو در بازار قیمت‌ها متعادل شده و کاهش خواهد یافت.


نام:
ایمیل:
* نظر: