کد خبر: ۵۶۰۳۳
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۲
معاون بازاریابی و فروش بیمه ملت: کارت اعتباری یکی از ابزارهای مهم مالی و از محصولات جدید بیمه‌ملت است که به مشتریان ارائه می‌شود. این محصول نوعی بیمه اعتباری است که در معاملات خُرد،‌ بازپرداخت اقساط خریداران به فروشندگان را بیمه می‌کند و ب مشتریان این فرصت را می‌دهد که مبلغ خرید خود را به صورت اقساطی پرداخت کنند. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر با معاون بازاریابی و فروش بیمه ملت به گفت‌وگو نشستیم که ماحصل آن را در پی می‌خوانید:
کارت اعتباری، جایگزینی مناسب برای چک تضمین در خریدهای اقساطی

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی بیمه ملت؛ کیومرث سلیمانی‌نژاد، کارت اعتباری بیمه‌ملت را محصول نوین صنعت بیمه و جایگزینی مناسب برای چک تضمین در خریدهای اقساطی دانست و گفت: دارندگان کارت پس از مراجعه به شبکه فروشگاهی طرف قرارداد کارت اعتباری و انتخاب کالا یا خدمات مورد نیاز، خرید خود را در برخی موارد درصدی را به عنوان پیش پرداخت نقدی انجام می‌دهند و مبلغ باقی‌مانده را از طریق کشیدن کارت اعتباری در دستگاه کارت‌خوان ویژهِ نصب شده در فروشگاه و یا با روش‌های غیرحضوری پرداخت می‌کنند. ذکر این نکته ضروری است که این کارت صرفا جهت خرید کالا و خدمات طراحی شده است و دارای اعتبار دائمی است اما قابلیت نقدشوندگی ندارد، و نیاز به نگهداری مبلغی در حساب بانکی و یا مبلغ صدور کارت نیز ندارد.
وی طریقه پرداخت اقساط را به صورت کسر از حقوق دارنده کارت توسط سازمان متبوع اعلام کرد و افزود: دارنده کارت همچنین می‌تواند تا قبل پنجم هر ماه اقساط خود را مطابق دستورالعمل از طریق وب‌سایت این شرکت به نشانی http://mellatcard.ir/ در قسمت «سرویس ویژه دارندگان کارت» پرداخت کند، نکته قابل توجه این‌که پس از پرداخت هر قسط، اعتبار کارت به میزان قسط پرداخت شده شارژ خواهد شد.
معاون بازاریابی و فروش بیمه ملت، در خصوص فروشگاه‌ها و مراکز خدماتی کارت اعتباری بیان کرد: با توجه به افزایش روزافزون فروشگاه‌ها و مراکز خرید طرف قرارداد کارت اعتباری بیمه‌ملت، دارندگان این کارت می‌توانند آخرین اطلاعات مربوط به فروشگاه‌ها و مراکز ارائه خدمات را از طریق سایت اینترنتی کارت اعتباری به نشانی http://mellatcard.ir/ یا از طریق تماس با مرکز ارتباط با مشتریان بیمه‌ملت با شماره ۸۵۳۳۳-٠۲۱ و یا کانال تلگرامی @melatcard دریافت کنند.
مزایای کارت اعتباری بیمه‌ملت
سلیمانی‌نژاد با اشاره به صـدور اولیـه کارت به صـورت رایـگان و بـدون نیاز به پـرداخت هرگونه هزینه یا کارمزد؛ افزود: ایجاد اعتبار خرید اقسـاطـی بدون نیاز به معرفی ضــامن، ارائه چک، افتتاح حساب یا هرگونه وثیقه برای سازمان‌ها و مراکز دولتی برخی از مزایای کارت اعتباری بیمه ملت است.
وی شروع پرداخت اولین قسط، در حدود یک ماه پس از انجام خرید را نیز دیگر مزیت این کارت اعلام کرد و گفت: دارندگان کارت اعتباری بیمه‌ملت، می‌توانند از سـبد متنوع کالا و خـدمات شــامل انواع خـودرو و لوازم جانبی آن، لوازم خانگی، فرش و مـبلمان، مــوبایل و کامـپیوتر، ارزاق عــمومی، پوشــاک، خـدمات مسافرتی و گردشگری، مراکز رفاهی، ورزشی، خدماتی، درمانی و... بهره‌مند شوند.
معاون بازاریابی و فروش با تأکید بر شارژ اعتبار کارت به میزان هر قسط پرداختی به صورت سیستمی ادامه داد: ارائـه قیمت مشـابه با خرید نقدی در بیش از 60 درصـد فروشگاه‌ها و مراکز طرف قرارداد و نیز انتخاب تعداد اقسـاط با توجه به سـقف تعیین شـده برای تمامی فروشگاه‌ها و یا مراکز از دیگر مزایای کارت اعتباری بیمه ملت است.
وی شـرکت در قـرعـه‌کـشی‌ها و برگـزاری نمایشـگاه‌های تخصـصی مطابق با نیاز افراد و درخواست سازمان‌ها را مد نظر قرار داد و اظهار کرد: خرید اقساطی همراه با تخفیف بیمه‌نامه‌های بدنه و شخص ثالث (طبق ضوابط بیمه‌ملت) و امکان شارژ بن کارمندی در کارت اعتباری بیمه ملت نیز بر ارزش‌های این کارت می‌افزاید.
نحوه دریافت کارت اعتباری بیمه‌ملت
معاون بازاریابی و فروش به نحوه دریافت کارت اعتباری بیمه ملت اشاره کرد و گفت: سازمان‌ها، مؤســسات و شـرکـت‌هـای دولـتی و خصـوصی معتبر برای ارائه خدمات کارت اعتباری به کارکنان تحت پوشش خود می‌توانند در کنار سایر رشته‌های بیمه‌ای مورد نیاز، نسبت به عقد قرارداد با بیمه ملت اقدام کنند.
وی در همین خصوص ادامه داد: متقاضیان می‌توانند با ارائه درخـواسـت صـدور انفـرادی برای گروه‌هـای خاص و معـتبر نظیر اعضای هیـئت‌علمی دانشگاه‌ها، فرهـنگـیان، پزشکان، دنـدان‌پزشکان، وکلا، مهندسان پایه یک و... پس از اعتبارسنجی، کارت اعتباری بیمه ملت را دریافت کنند. 
سلیمانی‌نژاد به بیمه‌گزاران خوش‌حساب بیمه‌نامه‌های زندگی ذخیره‌دار مانند زندگی و سرمایه‌گذاری، سپرده زندگی، مستمری زنان خانه‌دار، تحصیل فرزندان، زندگی جوانان و... نیز نوید داد: این بیمه‌گزاران می‌توانند در صورت تمایل از کارت‌های اعتباری بیمه‌ملت استفاده کنند؛ به طوری که بر اساس میزان ذخایر ریاضی هر بیمه‌نامه، کارت اعتباری به اندازه 90% ارزش بازخرید بیمه‌نامه شارژ می‌شود و سالانه با توجه به افزایش ذخایر بیمه ‌نامه میزان اعتبار کارت افزایش می‌یابد.
مزایای عضویت در شبکه پذیرندگان کارت اعتباری بیمه‌ملت
سلیمانی‌نژاد افـزایــش حـجـم فــروش و در نـتـیـجه سودآوری بیشتر را از جمله مزایای عضویت در شبکه پذیرندگان کارت اعتباری بیمه ملت اعلام کرد و گفت: بازپرداخت اقساط فروش‌های انجام شده توسـط بیمه‌ملت از طـریق صدور بیمه‌نامه اعتباری فروش اقساطی (B to C) و معرفی پذیرنـدگان به دارنـدگان کارت از طریـق وب‌ســایت کارت، ارســال پیامک و تبلیغات در سازمان‌های طـرف قرارداد از مزایای عضویت فروشگاه‌ها و مراکز در شبکه پذیرندگان کارت اعتباری بیمه ملت است.
وی در همین خصوص ادامه داد: کلیه شرکت‌ها و فروشگاه‌های ارائه‌کننده کالا و خدمات که قصد عضویت در شبکه فروشگاهی بیمه‌ملت را دارند می‌توانند درخواست خود را به بیمه ملت ارائه دهند تا پس از بررسی توسط امور بیمه‌گزاران بیمه‌های اعتباری و عقد قرارداد، پایانه فروش اعتباری (POS) مربوطه در فروشگاه نصب شده و اطلاعات مربوط به فروشگاه یا شرکت ارائه‌کننده کالا و خدمات از طریق سایت اینترنتی کارت اعتباری بیمه‌ملت به نشانی www.mellatcard.ir و همچنین از طریق پیامک به دارندگان کارت اعتباری اطلاع‌رسانی شود.
معاون بازاریابی و فروش بیمه ملت، ریسک عدم بازپرداخت مطالبات بیمه‌گزار از وام‌گیرندگان یا خریداران کالاهایی که به صورت اقساطی به فروش می‌روند، را از جمله مواردی اعلام کرد که بیمه‌نامه اعتباری آن را پوشش می‌دهد و در همین خصوص افزود: «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری»، «بنگاه‌های اقتصادی که کالا را به صورت غیرنقدی می‌فروشند»، «مؤسسات دولتی یا وابسته به دولت یا نهادهای عمومی غیردولتی که بر اساس ضوابط مجاز به اعطای وام و تسهیلات به سایر اشخاص هستند» همواره نگران‌اند که نتوانند اقساط وام‌ها و تسهیلات اعطایی یا کالاهایی که به صورت غیرنقدی به فروش رسانده‌اند، از وام‌گیرندگان یا خریداران وصول کنند و این هیئت تحت پوشش خدمات بیمه اعتباری بیمه ملت است و از این‌روست که کارت اعتباری بیمه ملت همواره به عنوان محصولی منحصربه‌فرد در صنعت مورد توجه است.
وی در پایان اشاره کرد: برنامه‌هایی به منظور بهبود الگوهای موجود در سطح ذی‌نفعان کارت اعم از بیمه‌گزاران (فروشگاه‌ها یا مراکز خدماتی ) و دارنده کارت (مشتری) در دست تدوین است که به زودی اعلام خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: