کد خبر: ۵۶۰۴۷
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۹
مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب بیان کرد:
دکتر قادری مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب صنعت نمایشگاهی را یک صنعت زمانبر عنوان می‌کند و معتقد است باید برای رشد و توسعه این صنعت برنامه ریزی‌های بلند مدت داشته باشیم تا میزان بازدهی به نسبت سایر نمایشگاه‌ها ارتقاء یابد. همچنین برگزاری نمایشگاه ورزش در این مجموعه زمینه رشد روز افزون این صنعت را بیش از پیش فراهم می‌کند.
صنعت نمایشگاهی یک صنعت زمانبر است

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از اگزبیت پرس، نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب که از شروع به کار آن نزدیک 2 سال گذشته است،  این روزها با روی کارآمدن مدیرعامل جدید و تازه نفس، گویی خونی تازه در رگهای آن جاری شده است.  کافی است تا به اخبار یک ماه گذشته این نمایشگاه که در رسانه ها بازتاب داشته است، نگاهی بی اندازیم، برگزاری موفق نمایشگاه خودرو، حضور و بازدید شهردار تهران، بازدید رییس و اعضای شورای شهر تهران، حضور اعضای کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر و زمزمه بحث منطقه آزاد شدن نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب گواه بر این مدعا است که محمد رئوف قادری عزمی جدی برای توسعه و رشد این مجموعه نمایشگاهی دارد.
به بهانه برگزاری اولین نمایشگاه ورزش، محصولات نوین و تجهیزات وابسته  گفت و گویی با وی شده که در زیر می‌خوانید.
 آقای دکتر قادری در مورد اهداف  نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب توضیح بفرمائید و در ادامه پتانسیلهای این مجموعه برای برگزاری نمایشگاه اولین نمایشگاه ورزش، محصولات نوین و تجهیزات وابسته را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
ببینید برای ایجاد مجموعه نمایشگاهی بین المللی شهرآفتاب اهداف مختلفی در نظر گرفته شده است که بخشی از آن فراتر از دید صنعت نمایشگاهی است به عنوان مثال بحث کمک به توسعه و تحول در جنوب شهر تهران نیز از اهداف ایجاد این مجموعه است. اما اگر به صورت خاص بخواهم به هدف نمایشگاهی شهرآفتاب اشاره کنم باید بگویم این مجموعه با هدف ایجاد فضای رقابت و قرار دادن تولیدات داخلی و خارجی در معرض دید شهروندان و معرفی آنها به جامعه فعالیت خود را آغاز کرده است که در این عرصه اگرچه مشکلات بسیاری وجود دارد اما بنظر می آید که می‌توان آینده ای درخشان را برای این مجموعه تصور کرد.
 شناسایی و به نمایش گذاشتن تولیدات داخلی که می تواند به یکی از مولفه های اصلی اقتصاد مقاومتی تبدیل شود و نیز ایجاد فضای رقابت میان تولید کنندگان جهت ارائه محصولات ارزشمند و با کیفیت برای فعالیت در بازارهای خارجی یکی دیگر از رویکردهایی مهمی است که در این خصوص دنبال می شود.
اما در جواب قسمت دوم سوال شما با توجه به آنچه که گفته شد باید بگویم که خوشبختانه شهرآفتاب میزبان اولین نمایشگاه ورزش، محصولات نوین و تجهیزات وابسته است . که این نمایشگاه می‌تواند  فرصتی مناسب برای فرهنگ سازی در زمینه ورزش در جامعه است. همچنین امیدوارم تا با برگزاري این نمایشگاه ارتباط خوبی بین  برگزاركننده، توليدكننده و بازديدكننده شکل بگیرد که خود این امر بر رشد و توسعه این صنعت تاثیرگذار است.
برگزاری این نمایشگاه در شهرآفتاب می تواند زمینه رشد روز افزون این صنعت را بیش از پیش فراهم نماید و همچنین این نمایشگاه منجر به باز اندیشی در مورد برخی نواقص، استفاده از مزایای صنعت ورزش در این صنعت کشور  شود. که این امر اهمیت نمایشگاه نمایشگاه ورزش، محصولات نوین و تجهیزات وابسته را بیش از پیش نمایان کرده و ورود تکنولوژی های جدید توسط غرفه داران خارجی که در این نمایشگاه حضور دارند بستر رشد این صنایع را هموارتر می کند.همچنین شهر آفتاب با در نظر گرفتن فضای مناسب برای برگزاری سمینارها و کلاس های آموزشی برای شرکت کنندگان این نمایشگاه آماده می باشد.
در ادامه لطفا کمی توضیح راجع به برگزاری نخستین نمایشگاه ورزش، محصولات نوین و تجهیزات وابسته بفرمائید؟
برای جواب به این سوال شما باید بگویم که بحث نقش ورزش در سلامت و نشاط جامعه بر کسی پوشیده نیست و امروزه همه بر این امر اذعان دارند که ورزش بر سلامت جامعه تاثیر بسزایی دارد اما من می‌خواهم به یک نکته دیگر اشاره کنم و آن اینکه در دنیای امروز فعالیتهای ورزشی در موارد فرهنگی و اجتماعی نیز اثرگذار بوده و موجب بهبود برخی ناهنجاریهای اجتماعی و فرهنگی  می‌شود.
ورزش چون بر پیروزی و موفقیت و کارگروهی تاکید می‌کند متواند سبب اشاعه همبستگی، همکاری، گذشت، فداکاری، دوستی، صمیمیت و بسیاری از ارزش‌های انسانی و اجتماعی در جامعه شود و من از این حیث بسیار خوشحالم که مجموعه نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب پذیرای نمایشگاهی با چنین موضوعی است که باید به موضوعاتی که اشاره شد در آن توجه شود.
اما نمایشگاه ورزش، محصولات نوین وتجهیزات وابسته برای نخستین بار در فضایی بالغ بر 3 هزارمتر مربع با حضور بیش از 50 شرکت از 25 لغایت 29 دیماه در شهرآفتاب برگزار می‌شود که فرصتی مناسب برای فرهنگ سازی در زمینه ورزش در جامعه است.
در پایان و به عنوان آخرین سوال چه جایگاهی را برای  نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب در صنعت نمایشگاهی کشور در نظر گرفته اید و چه برنامه هایی برای بهتر برگزار شدن نمایشگاه های پیش رو دارید؟
برای پاسخ به این سوال شما دوباره به بحث اول بر می‌گردم، و آن اشاره به اهداف ایجاد نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب است. باید اشاره کنم که یکی از اهداف ایجاد این مجموعه به عنوان بنگاه اقتصادی تازه متولد شده
رفع کاستی ها و رشد و گسترش صنعت نمایشگاهی در کشور و پایتخت بوده است. بدیهی است که  هر سیستمی دارای مراحل مختلفی از جمله آغاز و تولد، رشد و بلوغ است. دوران نمایشگاه شهرآفتاب به شکل خوبی با برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب آغاز شد و در ادامه سال 95  و 96 تاکنون با برپایی 28 نمایشگاه دوران آمادگی برای شروع فعالیتهای اساسی را پشت سر می گذارد. 
همانطور که می‌دانید صنعت نمایشگاهی یک صنعت زمانبر است و باید برای رشد و توسعه این صنعت برنامه ریزی‌های بلند مدت داشته باشیم تا میزان بازدهی به نسبت سایر نمایشگاه‌ها ارتقاء یابد. نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب نیز از این قاعده مستثنی نیست و شهرداری تهران با سرمایه‌گذاری در این منطقه نشان داد که بهترین راه را برای توسعه شهری تهران انتخاب کرده است و اکنون وظیفه همه مسئولان و خدمتگزاران به مردم، فعال‌سازی و حمایت از برگزاری نمایشگاه‌های ملی و بین المللی در این مجموعه است.
بی‌شک پس از  توسعه و تکمیل نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب، علاوه بر تأثیر ذاتی خود بر اقتصاد کشور و بالا بردن توان صادراتی تولیدکنندگان داخلی تأثیرات بسزایی در این منطقه خواهد داشت و شهروندان شاهد رشد و شکوفایی جنوب تهران در حوزه‌های اقتصادی، تجاری، فرهنگی و اجتماعی خواهند بود؛ حتی برگزاری نمایشگاه اثرات خود را در افزایش امنیت این مناطق نیز خواهد گذاشت.

نام:
ایمیل:
* نظر: