کد خبر: ۵۶۱۳۴
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۶
بیمه آرمان با هدف تسریع در روند عملیات بازسازی واحدهای تخریب شده مسکن مهر در زلزله کرمانشاه، علی الحساب 120 میلیارد ریال بابت خسارت این واحدها به بانک مسکن پرداخت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی بیمه آرمان، این شرکت بر اساس تعهداتی که در پوشش بيمۀ مسکن مهر کرمانشاه بر عهده دارد، با توجه به شرایط ویژه منطقه و تأکید مسئولان از جمله نهاد ناظر مبنی بر بررسی و پرداخت سریع خسارت آسیب دیدگان حادثه، از تشریفات قانونی معمول صرف نظر کرده و این مبلغ را به صورت علی الحساب در اختیار بانک مسکن که بیمه¬گذار اصلی بیمه آرمان است قرار داده است.
پوشش بیمه‌ای قراردادهای این شرکت با بانک مسکن از نوع مرهونات بانکی است و حدود هشت هزار واحد مسکونی مسکن مهر کرمانشاه از بدهکاران بانک مسکن تحت پوشش بیمه مرهونات بانکی بیمه آرمان قرار دارند که طبق کارشناسی های انجام شده خسارت وارده حدود 300 میلیارد ریال برآورد ‌شده و بدیهی است که بیمه آرمان حسب گزارش و مستندات ارسالی از سوی بانک مسکن، نسبت به پرداخت خسارت اقدام می کند.
همچنین علی رغم اینکه در قرارداد بانک مسکن و بیمه آرمان اعلام خسارت 30 روز قید شده اما بانک مسکن همچنان به اعلام خسارت ادامه می دهد و بیمه آرمان هم همکاری¬های لازم را در این زمینه به عمل آورده است.
گفتنی است کارشناسان فنی بیمه آرمان همچنین در هفته های اول پس از وقوع زلزله بیش از چهار هزار واحد تخریب شده را در شهر‌های سر پل ذهاب، اسلام آباد غرب، روانسر و... مورد بازدید و ارزیابی قرار دادند و این فرایند همچنان برای تعیین تکلیف و پرداخت خسارات نهائی و تسویه آن ادامه دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: