کد خبر: ۵۶۱۴۱
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۴
ساختمان جدید شعبه کیش بانک صنعت و معدن طي مراسمي با حضور علي اشرف افخمی مدیرعامل و رئیس هیات مدیره این بانک افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، افخمي در مراسم ياد شده گفت: اين بانک تاکنون گام های مثبت بسیاری را در راستای تخصیص منابع به طرح ها و واحدهای صنعتی به منظور پشتیبانی از تولید و صنعت در نقاط مختلف کشوربرداشته است . 
وی ضمن بيان اين كه تامين مالي پروژه برقي‏سازي راه آهن تهران - مشهد و احداث خط آهن سریع السیر تهران – قم – اصفهان در مسير توسعه صنعت حمل و نقل ، تامين مالي خريد هواپیماهای ایرباس و ای تی آر جهت رونق بخش حمل و نقل هوایی، تامین مالی 6 هزار مگاوات از ظرفیت تولید برق کشور و افزایش 8 میلیون تنی ظرفیت صنعت فولاد از سوی بانک صنعت و معدن از موارد قابل ذكر در نقش بانك صنعت و معدن براي ايجاد مباني توسعه پايدار در كشور است افزود : این بانک تامین مالی 50 درصد از ايجادظرفیت تولید فولاد کشور را برعهده گرفته و اکنون 13 طرح فولادی نیز با تسهیلات این بانک در حال اجراست.
افخمی خاطرنشان کرد: در زمینه طرح هاي آب شیرین كن نیز در کشور پیشتاز هستیم و سه طرح با ظرفیت شیرین سازی 430 هزار مترمکعب آب در روز توسط این بانک با تسهیلاتی به میزان 357 میلیون دلار در بندرعباس تامین مالی شده است که اين طرح ها اشتغالزایی مستقیم 200 نفر را به همراه دارد.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن افزود: با افتتاح این طرح ها بخشی از طرح عظیم آبرسانی به صنایع مناطق مرکزی ایران با ظرفیت روزانه یک میلیون لیتر شیرین سازی آب خلیج فارس تامین می شود و نقش مهمی در تامین آب صنایع و آب شرب مناطق کم آب کشور دارد و بانک تمام تلاش خود را برای ایجاد آب شیرین در مناطق مورد نیاز کشور مانند بندرعباس، کرمان ، یزد و ... می کند.
وی در ادامه عنوان داشت: همچنین اين بانك از زمان اجرایی شدن برجام تاکنون قراردادهای فاینانس بسیاری را با کشورهای هندوستان، چین، کره جنوبی، اتریش، دانمارک و روسیه امضا کرده و اخیرا بزرگ‌ترین قرارداد خط اعتباری میان ایران و ایتالیا به ارزش ۵ میلیارد یورو با عاملیت بانک صنعت و معدن به امضا رسيد.
رئیس هیات مدیره بانک صنعت و معدن گفت: بررسی آمار عملکرد بانک صنعت و معدن نشان می دهد، طی چهار سال گذشته طرح هاي زير ساختي ، ملي و زير بنايي فراواني در كشور با تسهیلات اين بانک به بهره‏برداری رسیده است كه نگاهي به اين اقدامات نقش و جايگاه اين بانك توسعه اي را در اقتصاد كشور نشان مي دهد.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن بیان داشت: این بانک در توسعه و گسترش صنایع جزیره کیش نیز نقش موثری را ایفا کرده و در تامین مالی شرکت داروسازی مهان مد میمه ، شرکت کشتی سازی بوت سرویس کیش و صنایع دیگر اقدامات قابل توجهی انجام داده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: