کد خبر: ۵۶۱۴۷
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۵
تقویت ۳۲۶ واحدی شاخص کل تالار شیشه ای
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز با افزایش 326 واحدی روی 98 هزار و 923 واحد ایستاد.
دل‌خوشی پیشروهای بازار بورس به دلار
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز چهارشنبه 27 دی ماه 96 با افزایش 326 واحدی روی رقم 98 هزار و 923 واحد ایستاد.
شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 31 واحدی عدد 17 هزار و 439 واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 431 واحدی به رقم  106 هزار و 733 واحد دست یافت.
شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 257 واحدی به رقم 70هزار و 710 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 560 واحدی عدد  208 هزار و 331 واحد را به نمایش گذاشت.
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز بدون افزایش چندانی روی رقم یک هزار و 93 واحد ایستاد.
بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت تاپیکو با 79 واحد،فولاد مبارکه با 77 واحد و ایران خودرو با 37 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های پتروشیمی فجر با 25 واحد، پالایش نفت بندر عباس با 15 واحد و ملی صنایع مس ایران با 13 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.
ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی بیش از 316 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد و 205 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 64 هزار و 784 نوبت داد و ستد بود.
طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی خلیج‌فارس، سرمایه‌گذاری مسکن تهران، سیمان باقران، حق تقدم استفاده نشده شهرسازی و خانه‌سازی باغمیشه، بورس اوراق بهادار تهران، کارگزاران بورس اوراق بهادار، نهادهای مالی بورس اوراق بهادار، قرارداد آتی سهام توسعه معادن روی، بانک کارآفرین، توسعه معادن روی ایران، صنعت روی زنگان از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های بیمه نوین، بوتان و فرآورده‌های نسوز آذر متوقف شدند.
به گزارش فارس، امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد 305 میلیون سهم سرمایه‌گذاری توسعه صنایع معادن و فلزات به ارزش بیش از 57 میلیارد تومان در محدوده صفر تابلو با معاملات انتقالی از سوی سهامدار عمده مواجه شد. در هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه نیز 128 میلیون سهم به ارزش بیش از 28 میلیارد تومان کد به کد شد.
همچنین 70 میلیون سهم لیزینگ یاران سایپا به ارزش بیش از 8.5 میلیارد تومان به کدهای انتقالی سهامدار عمده جابه‌جا شد، در ذوب آهن اصفهان همچنین بیش از 44 میلیون سهم به ارزش کمتر از 4 میلیارد تومان با معاملات انتقالی روبه‌رو بود.
همین وضعیت در گروه دارویی برکت رخ داد، به طوری که کمتر از 34 میلیون سهم به ارزش کمتر از 6 میلیارد تومان به کدهای انتقالی سهامدار عمده جابه‌جا شد.
در عین حال بیش از 25 میلیون سهم پتروشیمی شازند به ارزش بیش از 7 میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده با معاملات انتقالی همراه بود و 7.5 میلیون سهم پتروشیمی جم به ارزش بیش از 7 میلیارد تومان میان سهامداران عمده منتقل شد.
بیش از 4 میلیون سهم فولاد خوزستان نیز به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان با معاملات انتقالی از سوی سهامدار عمده روبه‌رو بود و 3 میلیون سهم پتروشیمی خراسان نیز به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان کد به کد شد.
در گروه صنعتی پاکشو اما بیش از 2 میلیون سهم به ارزش کمتر از 3 میلیارد تومان با معاملات انتقالی از سوی سهامدار عمده روبه‌رو بود.
بر اساس این گزارش، امروز بورس تهران در حالی به پشتوانه تاپیکو، فولاد مبارکه،دوقلوهایسنگ آهنی و گروه خودرویی‌ها انتظار ثبت رکورد جدید دیگری در کانال 99 هزار واحدی شاخص کل بورس را انتظار می‌کشید که در اغلب نمادهای معاملاتی بازار همچنان با رکورد و رخوت مانع از کسب بازدهی برای سهامداران مبهوت نماگرهای بورس شده است.
به طور طبیعی با نوسانی شدن قیمت ارز به ویژه از دی ماه امسال و در عین حال رشد قیمت جهانی کالائی‌ها، گروه فلزات اساسی، معدنی و پالایشی‌ها توانسته‌اند بی‌آنکه بازدهی خود را ناشی از عملکرد مدیریت و تجهیز بهینه جریانات نقد در تولید و فروش حاصل کنند، با رشد قابل تأمل قیمت سهام در برابر دیگر صنایع غوطه‌ور در رکود روبه‌رو شوند.
به گزارش فارس، امروز گروه خودرویی‌ها نیز برای معامله‌گران اغلب حقیقی بازار با اقبال مواجه شد و با گرایش قیمت‌ها از دامنه منفی به سمت دامنه مثبت باعث شد تا اغلب نمادهای معاملاتی در این گروه در روندی پرتقاضابه کار خود پایان دهند.
در این گروه هر سهم ایران خودرو با عبور از مرز 300 تومانی همچنان پیشرو است. در نماد تاپیکو اما عرضه سهامدار حقوقی در حالی در محدوده کم حجم امروز نیز ادامه یافت که اقبال برای جمع‌آوری سهام در این نماد به معامله کمتر از 22 میلیون سهمی به ارزش حدودی 3.5 میلیارد تومان در دامنه نوسان مثبت قیمتی منتهی شد.
در گروه بیمه‌ها اما نماد معاملاتی بیمه ملت در حالی در روندی کم‌فروغ و کم‌حجم و به لطف بازار گردان این سهم در قیمت 188 تومان درجا می‌زند که در آذر ماه پارسال 12.25 درصد سهم این شرکت از سوی مجموعه بیمه ایران به قیمت هر سهم 200 تومان به صندوق بازنشستگی کشوری واگذار شد.
صندوقی که به نظر می‌رسید برای تأمین وجه این سهم که حتی نتوانسته خدمات بیمه تکمیلی مستمری‌بگیران صندوق بازنشستگی را به آن منتقل کند، از محل فروش سهم‌هایی همچون «فملی»، «ومعادن» و «فولاد» بوده که در مقایسه با سال قبل اکنون با رشد بیش از 2.5 برابری روبه‌رو شده‌اند، اما بیمه ملت به زحمت در محدوده قیمتی کنونی باقی مانده است.


برچسب ها: تجارت ، آنلاین ، بورس
نام:
ایمیل:
* نظر: