کد خبر: ۵۸۸۴۴
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳
رئیس هیئت عامل ایمیدرو:
بورس کالا با شفافیتی که در معاملات ایجاد می کند می تواند به اختلافات بین فولادی ها و سنگ آهنی ها در بحث عرضه و خرید پایان دهد.
به دنبال عرضه تمامی حلقه های زنجیره فولاد در بورس کالا هستیم


به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از «کالاخبر»،مهدی کرباسیان، رئیس هیئت مدیره ایمیدرو گفت: در حال حاضر انجمن تولیدکنندگان سنگ آهن با وضع عوارض صادراتی مخالف است درحالی که با تفکری که در وزارت صنعت، معدن و تجارت وجود دارد، وضع تعرفه را لازمه تامین نیاز واحدهای داخلی می داند.

وی عنوان کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت معتقد است برای وضع هرگونه عوارض صادراتی و تعرفه وارداتی باید با انجمن های تخصصی و مربوطه گفت و گو شده و نظر آنها در رابطه با آن اخذ گردد.

کرباسیان درخصوص عرضه های سنگ آهن در بورس هم معتقد است بورس کالا با شفافیتی که در معاملات ایجاد می کند می تواند به اختلافات بین فولادی ها و سنگ آهنی ها در بحث عرضه و خرید پایان دهد گفت: ایمیدرو از عرضه سنگ آهن در بورس کالا برای صنایع داخلی علاوه بر عرضه های صادراتی که صورت می گیرد، استقبال می کند.

وی افزود: اعتقاد ما این است که فروش داخلی سنگ آهن هم از طریق بورس کالا صورت گیرد.

کرباسیان این را نیز خاطرنشان کرد: شفافیتی که بورس در روند عرضه، تقاضا و قیمت ایجاد می کند می تواند عاملی باشد بر اینکه شاهد عرضه سایر اقلام زنجیره از قبیل گندله و کنسانتره در بورس باشیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: