کد خبر: ۵۸۹۲۱
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۸
نقشه ایران خودرو برای خودروهای لوکس زیر 100 میلیون تومان
هاشم یکه ‌زارع در مراسم افتتاح کارخانه تولید کاتالیست یورو ۵ خودرو اظهار کرد: برای اولین بار در تاریخ صنعت خودروی ایران، خودروی پژو ۳۰۱ به عنوان یک خودروی جدید با ساخت داخل ۵۰ درصدی در سال آینده بر روی خط تولید قرار خواهد گرفت.
پژو ۳۰۱ سال آینده به بازار می آید
مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو از عرضه خودروی پژو ۳۰۱  به صورت مونتاژی در سال آینده خبر داد.
هاشم یکه ‌زارع در مراسم افتتاح کارخانه تولید کاتالیست یورو ۵ خودرو اظهار کرد: برای اولین بار در تاریخ صنعت خودروی ایران، خودروی پژو ۳۰۱ به عنوان یک خودروی جدید با ساخت داخل ۵۰ درصدی در سال آینده بر روی خط تولید قرار خواهد گرفت
وی با بیان اینکه طبق قرارداد منعقد شده با پژو حداقل ۳۰ درصد محصولات مشترک تولیدی باید به خارج از کشور صادر شود، خاطرنشان کرد: خودروهای تولیدی ما باید  به ۷۰ درصد ساخت داخل برسند و این اصلی‌ ترین شرط ما در قرارداد با پژو است. البته در این مسیر صنعت قطعه‌ سازی ما نیز باید خود را به روز کرده و همگام  با فن آوری های جدید به سمت جلو حرکت کند.
قیمت پژو 301 مونتاژی تاکنون از سوی مدیران ایران خودرو اعلام نشده است. اما با توجه به قیمت 94 میلیونی نسخه های وارداتی، بعید نیست که 301 مونتاژی در زمره خودروهای 70 میلیونی بازار قرار گیرد.
او با بیان اینکه با پژو به توافق رسیدیم که قطعه ‌سازان توانمند ایرانی در پروژه خودروسازی پژو در الجزایر مشارکت کنند، خاطرنشان کرد: با بهبود وضعیت صنعت خودرو در چند سال اخیر وضعیت واحدهای قطعه ‌سازی نیز بهبود یافته و به طور خاص ۲۰ هزار نفر از نیروهای تعدیل شده واحدهای قطعه‌ سازی به مشاغل خود بازگشته اند.
وی در ادامه بیان کرد: ایران خودرو در جهت رونق واحدهای قطعه ‌سازی اعلام می‌ کند که هر واحد جدید قطعه ‌سازی که با استانداردهای روز مربوطه ایجاد شود، تا پنج سال خرید محصولات آن را تضمین خواهیم کرد.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: در این مسیر نیاز به کمک سایر دستگاه ‌ها نیز داریم. در واقع باید شرایطی ایجاد شود که تولید راحت‌ ترین کار در کشور باشد نه اینکه گران‌ ترین زمین و گران‌ ترین سوخت را به واحدهای تولیدی بدهیم.
وی خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای حرکت به سمت تولید صادرات محور در داخل کشور است که تحقق آن باعث بی‌ نیازی از ارزهای نفتی خواهد شد.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: اعلام می‌ کنیم که ایران خودرو هم‌ اکنون‌ آمادگی دارد محصولات خود را با استاندارد آلایندگی یورو ۵ عرضه کند، بنابراین اگر سوخت یورو ۵ به‌صورت سراسری در کشور توزیع شود، استاندارد آلایندگی تمام محصولات جدید به یورو ۵ ارتقاء خواهد یافت.
یکه ‌زارع ادامه داد: امیدواریم وزارت نفت همت کند هرچه زودتر تولید و توزیع سوخت بنزین و گازوئیل یورو ۵ آغاز شود تا بتوانیم نسبت به تولید و عرضه خودروهای با استاندارد آلایندگی یورو ۵ اقدام کنیم.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار