کد خبر: ۵۸۹۳۶
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶
سهامداران بانک پاسارگاد در جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه نوبت دوم، برای سال مالی منتهی به 30 اسفند 1395، در محل تالار بزرگ کشور گرد هم آمدند و با حضور حداکثری از این بانک در تأمین حقوق ذی‌نفعان حمایت کردند.
بانک پاسارگاد تمام‌قد پای حقوق ذینفعان و سهامداران ایستاده است

بر اساس این خبر، بیش از 90درصد از سهامداران در جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه نوبت دوم که رأس ساعت 9 صبح روز شنبه مورخ 1396/12/26 در محل تالار بزرگ کشور برگزار شد، حضور یافتند. در این جلسه سید کاظم میرولد به عنوان رییس جلسه، مجید قاسمی و علی‌اکبر امین‌تفرشی به عنوان ناظرین و خانم نعیمیان به عنوان منشی جلسه انتخاب شدند.

گزارش فعالیت‌های بانک در سال مالی 95 ارائه شد که این گزارش حاکی از موفقیت‌ها و دستاوردهایی مانند کسب تندیس بانک برتر ایران برای سه سال متوالی از سوی نشریه بین‌المللی یورومانی، کسب عنوان بانک برتر جمهوری اسلامی ایران برای شش سال و عنوان بانک برتر اسلامی برای 5 سال از سوی نشریه معتبر بنکر، دریافت جایزه مدیریت مالی در 8 سال پیاپی و ...، همچنین ایفای نقش مؤثر در توسعه پایدار و مسئولیت‌های اجتماعی است.

بخش مهمی از مباحث مطروحه در این جلسه به پروژه‌های موفق ملی و بین‌المللی هلدینگ‌های میدکو، نسیم سلامت، گسترش انرژی پاسارگاد و همچنین فناپ اختصاص یافت که با کسب موفقیت‌های چشمگیر به اشتغالزایی و بازدهی بسیار بالا رسیده‌اند و پروژه‌های مختلفی که با هدف افزایش تولید و اشتغال در راستای اقتصاد مقاومتی و با حمایت بانک پاسارگاد صورت گرفته است، یکی پس از دیگری به بهره‌برداری می‌رسند. از جمله این دستاوردها، تولید اولین کاتد مس در جهان به روش تانک بایولیچینگ، افتتاح 19 کیلومتر خط ریلی شرکت فولاد بوتیای ایرانیان، بهره‌برداری از طرح خط لوله سراسری ششم گاز در بخش انرژی و شهر هوشمند پاد در حوزه فناوری اطلاعات است که در نوع خود بی‌نظیر هستند.

همچنین با اعلام نارضایتی سهامداران از مسائل فنی در عملکرد حسابرس قانونی صورت‌های مالی، موضوع تغییر حسابرس قانونی توسط سهامداران مطالبه شد که دکتر قاسمی در این خصوص گفت: ما در بحث مسائل حسابرسی از حقوق و منافع سهامداران و ذی‌نفعان کوتاه نمی‌آییم و مانند 12 سال فعالیت صادقانه و سازنده و خدمت به کشور، تمام قد پای حقوق سهامدارانی که به ما اعتماد کامل دارند، ایستاده‌ایم و سربازان پاسارگاد حافظ منافع شما هستند.

در ادامه ضمن تعیین روزنامه رسمی، با درخواست سهامداران تغییر حسابرس قانونی در سال 1396 در دستور کار قرار گرفت که با تصویب سهامداران، موافقت بانک مرکزی نیز در این خصوص کسب شد. بنابراین با پیش‌بینی روند رشد بانک در بخش‌های مختلف، با توجه به موفقیت پروژه‌های ملی و بین‌المللی، روند رو به رشد بانک پاسارگاد ادامه خواهد یافت.

گفتنی است در این جلسه با ارائه فرصت کافی جهت بیان نقطه نظرات، سهامداران با ابراز رضایت و حمایت از عملکرد بانک، در حوزه‌های گوناگون به بحث و بررسی پرداختند و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت کردند.
نام:
ایمیل:
* نظر: