کد خبر: ۵۹۷۴۸
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۶
انقعاد یک تفاهم همکاری در حاشیه نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه؛
تفاهم همکاری فی ما بین شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس با سازمان تجاری سازی و فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی (ستفا) با هدف همکاری مشترک جهت فرهنگ سازی بیشتر در حوزه بازار سرمایه امضا شد.
همکاری مشترک شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس با سازمان تجاری سازی جهاددانشگاهی

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، تفاهم همکاری فی ما بین شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس با سازمان تجاری سازی و فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی (ستفا) با هدف همکاری مشترک جهت فرهنگ سازی بیشتر در حوزه بازار سرمایه امضا شد.

در این مراسم رییس سازمان تجاری سازی و فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی (ستفا)، معاون این سازمان و معاونان و مدیران شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم دکتر یاسر فلاح، مدیر عامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس با تاکید بر اینکه فاینکس 2018 یک اتفاق مهم را پشت سر می گذارد، گفت: در این نمایشگاه ارتباطات بین بخشی و خارج از بخشی بازار سرمایه توسعه می یابد.

وی با اشاره به اینکه این تفاهم نامه یک ارتباط فرابخشی است، گفت: در سالهای گذشته ضریب نفوذ بازار سرمایه بسیار پایین و در حدود 2 تا 3درصد بود اما در سالهای اخیر بیش از 10 درصد جامعه با مفاهیم بازار سرمایه آشنا هستند.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 600 شرکت در بازار سرمایه کشور حاضر هستند، گفت: در چند سال گذشته دولت تامین مالی بخشی از هزینه های خود را از طریق بازار سرمایه انجام داده است و این اتفاق مهمی است چراکه پیش از این دولت فقط از طریق بازار پول تامین مالی خود را انجام می داد.

دکتر فلاح با اشاره به توسعه بازار سرمایه گفت: رشد بازار سرمایه نشان دهنده جایگاه ویژه این بازار در اقتصاد کشور است.

وی یکی از رویکردهای شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس را توجه ویژه به شرکت های دانش بنیان دانست و گفت: سه سال گذشته شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس رویداد فین استارز را خلق کرد . این شرکت مفتخر است که این رویداد را به فرابورس واگذار کرده است.

وی ادامه داد: امسال نیز شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس در حوزه فین تک ها رویداد مهمی را به نام بومینو به اقتصاد ایران معرفی می کند. در این رویداد از دانش آموزانی که ایده های نو و کسب و کارهای نو طراحی می کنند، حمایت خواهد شد که با همکاری سازمان تجاری سازی و فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی انجام می شود.

وی در خاتمه اظهار امیدواری کرد: امید است این اقدامات برای کشور باعث تعالی اقتصاد و بازار سرمایه شود.

 

انعقاد یک قرارداد موفق همراه با فرآیند اجرایی

در بخش دیگر این مراسم محمد صادق بیجندی، رییس سازمان تجاری سازی و فناوری جهاددانشگاهی انعقاد این تفاهم نامه را گام مثبتی ارزیابی کرد و گفت: این تفاهم نامه می تواند اثرات بسیار مثبتی در حوزه بورس با یک نهاد دانش بنیان داشته باشد.

وی در ادامه بیان کرد: جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد توسعه ای که همواره سعی دارد در راستای اهداف نظام حرکت کند، سعی در ترویج فرهنگ سرمایه گذاری دارد.

بیجندی در ادامه با اشاره به فعالیت های جهاد دانشگاهی طی چند سال اخیر بیان کرد: جهاددانشگاهی در حوره های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی، تجارت سازی فناوری در میان نهادهای پیش رو قرار دارد.

وی افزود :این نهاد در حد توان توانسته اقدامات در خور توجهی داشته باشد. در حوزه فرهنگی وجود خبرگزاری هایی همچون ایسنا، حوزه پژوهش وجود پژوهشگاه هایی همچون رویان و ابن اسینا از دستاوردهای مهم ما به شمار می رود.

رییس سازمان تجاری سازی و فناوری جهاددانشگاهی از مهمترین اقدامات این نهاد را تعامل دیریینه با کارگزاری ها دانست و گفت: در 5 سال گذشته دانشگاه علم و فرهنگ با یک کارگزاری بورسی قرارداد داشته است، که بر همین اساس این کارگزاری یک شعبه در دانشگاه مستقر کرده است.

وی افزود: وجود کارگزاری در محیط دانشگاه شرایطی را فراهم آورده است تا دانشجویان بتوانند در فرایند تسهیل شده ای خدمات سرمایه گذاری در بازار سرمایه استفاده کنند.

بیجندی همچنین بیان کرد: از مزیت های این تفاهم نامه عقد قرارداد توام با اجرای آن است که همزمان در 5 استان کشور اجرایی می شود. در این دوره از نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه از این 5 استان دانشجویان به منظور بازدید حضور یافته اند که می تواند زمینه های آموزش های اولیه بازار سرمایه را برای آن ها فراهم کند.

 
نام:
ایمیل:
* نظر: