کد خبر: ۵۹۸۱۳
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در سال گذشته ٥٢ هزار میلیارد تومان مستمری پرداخت کردیم که معادل نصف درآمد نفتی کشور است.
معادل نصف درآمد نفتی کشور، مستمری پرداخت کردیم

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر سید تقی نوربخش در جلسه با روسای کانون های استانی شورای اسلامی کار که معاونان بیمه، درمان، امور استان ها و فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی نیز حضور داشتند، با بیان اینکه جلسات با شرکای اجتماعی همواره موجب خیر وبرکت برای این سازمان است، گفت: انتقال خواسته ها و مطالبات آنها به ارائه خدمات به شیوه بهینه به ما کمک می کند.
وی با بیان اینکه سازمان های بیمه گر از جمله سازمان تامین اجتماعی پوشش ریسک ها در زندگی افراد را برعهده دارند، افزود: ریسک هایی مانند پیری و بیماری است که به خدمات مستمری و درمان نیاز می شود. ریسک هایی که به علت شرایط و بحران های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی برای افراد پیش می آید نیز بر فعالیت سازمان های بیمه گر تاثیرگذار است.
دکتر نوربخش با بیان اینکه مشکلات اجتماعی و اقتصادی بر منابع و مصارف سازمان تامین اجتماعی تاثیرگذار است، گفت: با تضعیف کسب و کار، درآمد سازمان های بیمه ای کاهش و هزینه های آنها افزایش می یابد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه درسال گذشته ٧٤ هزار میلیارد تومان که معادل دوسوم درآمد نفتی کشور است بدون اتکا به نفت و مالیات در این سازمان تجهیز شد، تصریح کرد: تامین این حجم منابع کار بزرگی است و متخصصان کشور به این امر صحه می گذارند.
وی افزود: در سال گذشته ١٨ هزار میلیارد تومان در بخش درمان و ٤ هزار میلیارد تومان بابت تعهدات کوتاه مدت هزینه شد.
دکتر نوربخش خاطر نشان کرد: در اسفند سال گذشته بیش از ١١ هزار میلیارد تومان پرداختی داشتیم.
وی گفت: عمده ترین راه تامین منابع سازمان تامین اجتماعی وصول حق بیمه است و این سازمان متکی بر همدلی و پشتیبانی شرکای اجتماعی که کارگران، بازنشستگان و کارفرمایان هستند، است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: این سازمان ماهیانه به طور میانگین ٥٢٠٠میلیارد تومان درآمد حق بیمه در سال گذشته داشته است.
دکتر نوربخش به بخش درمان سازمان تامین اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: مراکز و خدمات درمانی ملکی این سازمان در کشور در ٥ سال گذشته توسعه خوبی داشته اند به طوری که در برخی استانها معادل تاریخ این سازمان، مرکز درمانی در آنها احداث شده است.
وی، ارتقاء هتلینگ، افتتاح بیمارستان های تامین اجتماعی در شهرهای آبادان، بیرجند، ایلام و زابل ، حذف دفترچه در مراکز ملکی، تجهیزناوگان آمبولانس و دستگاههای تصویربرداری، خدمات الکترونیکی و ورود مفاهیم تامین اجتماعی به کتب درسی را از اقدامات سازمان تامین اجتماعی در سال های اخیر برشمرد.

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت ارائه خدمات بیمه ای به صورت غیرحضوری گفت: بیمه شدگان و بازنشستگان می توانند با شماره گیری کد دستوری #١٤٢* از انواع خدمات این سازمان برخوردار شوند.
محمدحسن زدا افزود: بخشنامه های صادر شده از سوی معاونت بیمه ای حتماً به تایید واحد حقوقی این سازمان می رسد و بعد صادر می شود.

رئیس هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور نیزدر این جلسه گفت: در ٥ سال اخیر که دکتر نوربخش مدیریت سازمان تامین اجتماعی را برعهده دارند بجز تعهد ، دلسوزی و نگرانی برای جامعه کارگری و بازنشستگان از وی  چیزی سراغ ندارم.
اولیا علی بیگی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی دچار مسائلی است و کارگران مطالباتی دارند، تصریح کرد: اما اگر انتقادی هم داریم منصفانه باید باشد و ما از فعالیت هایی که در چند سال اخیر برای بیمه شدگان انجام شده است قدردانی می کنیم.
در پایان جلسه روسای کانون های عالی شورای اسلامی کار در استان ها به بیان خواسته های خود پرداختند.
نام:
ایمیل:
* نظر: