کد خبر: ۵۹۸۵۷
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۵
مدیر عامل بانک دی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از حسابهای بنیاد شهید و امور ایثارگران در بانک دی متمرکز است گفت: به زودی تمامی حساب های خانواده معزز شهدا و جامعه بزرگ ایثارگری به بانک دی منتقل می شود.
تمامی حساب های خانواده معزز شهدا و جامعه ایثارگری به بانک دی منتقل می شود

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از اداره روابط عمومی و تبلیغات بانک دی محمد رضا قربانی با بیان اینکه فروش دارایی های مازاد بانک در دستور کار است، افزود: افزایش سرمایه ، وصول مطالبات معوق ،تجدید ارزیابی دارایی ها برای بهبود کفایت سرمایه و جذب منابع ارزان قیمت از دیگر برنامه های بانک دی در سال 1397 است.
وی با بیان اینکه سرانه جذب منابع بانک دی نسبت به بانکهای خصوصی در رتبه مناسبی قرار دارد تصریح کرد: سهم بانک دی در میان بانکها مناسب است وقصد داریم سهم بیشتری از منابع را در سال جاری جذب نماییم.
قربانی با بیان اینکه مانده منابع بانک دی در پایان سال 1396 به 201 هزار میلیارد ریال رسید افزود: قصد داریم در سال جاری هفتاد هزار میلیارد ریال دیگر منابع جذب کنیم.
رشد 10 درصدی قرض الحسنه در سال گذشته
قربانی با اشاره به اینکه سپرده های قرض الحسنه بانک دی در سال گذشته 10 درصد رشد داشته است گفت: این بانک در سال 1396 مبادرت به اعطای 7704 فقره تسهیلات قرض الحسنه به میزان 686 میلیارد ریال کرده است . 
مدیر عامل بانک دی افزود: این بانک طی سال 1396 تعداد 2055 فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به مبلغ کل 233 میلیارد ریال به مشتریان خود اعطا کرده و همچنین
در راستای خدمت رسانی به خانواده های معزز شهدا، ایثارگران و جانبازان از اولویت های بانک است  طی نیمه دوم سال گذشته به 814 نفر از جانبازان معزز تسهیلات خرید خودرو پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: سپرده های بانک دی در سال گذشته به سمت سپرده های ارزان قیمت سوق داده شده که این روند در سال جاری نیز پیگیری می شود. 
قربانی با بیان اینکه هدف بانک دی در سال جاری ،جذب منابع ارزان قیمت همچون سپرده های کوتاه مدت وجاری است، افزود:قیمت تمام شده پول در سال گذشته در بانک دی کاهش محسوسی داشته که این روند در سال جاری نیز پیگیری خواهد شد.
افزایش سرمایه بانک تا پایان فصل بهارقطعی می شود
قربانی با بیان اینکه در حال حاضر سرمایه بانک 640 میلیارد تومان است گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه بانک دی توسط حسابرس بانک در حال بررسی است که تا پایان بهار قطعی خواهد شد .
مدیر عامل بانک دی با بیان اینکه فروش دارایی های مازاد بانک دی یکی از اولویتهای امسال بانک  است که در حال بررسی است،  افزود: نیروگاه دماوند بعنوان بزرگترین نیروگاه سیکل ترکیبی یکی از شرکت های گروه مالی دی است که در سال 1397 واگذار می شود.
وی ادامه داد: نیروگاه برق دماوند نیروگاه جوانی است که با تمام ظرفیت کار میکند و در حال حاضر  28 درصد برق تهران و 8 درصد برق کل کشور را تامین میکند.
وی با تاکید براینکه یکی از بزرگترین پرتفوهای بیمه درمان کشور متعلق به بیمه درمان شرکت بیمه دی برای خانواده شهدا وایثارگران است، اظهار کرد:این شرکت یک هزار و700 نفر ازخانواده معزز شهدا و جامعه ایثارگری را با پرتفوی دو هزار میلیارد تومان تحت پوشش بیمه در مان قرار داده است.
رتبه 34 بانک دی در 100 شرکت برتر ایران
مدیر عامل بانک دی با تاکید براینکه بانک دی در میان یکصد شرکت برتر براساس رتبه بندی سازمان مدیریت صنعتی رتبه 34 را کسب کرده است، گفت: سهم بانک دی در بازار پولی کشورنیز در سال گذشته مناسب بوده که این سهم در سال جاری افزایش خواهد داشت.
قربانی با تاکید براینکه در سال گذشته بیشترین تمرکز بانک برتامین  سرمایه در گردش  بنگاههای کوچک ومتوسط بوده است، افزود: در سال جاری نیز به تامین منابع بنگاهها برای خرید مواد اولیه وسرمایه در گردش کمک خواهیم کرد.
وی ادامه داد : این روند به حمایت از بنگاه ها و در نتیجه حمایت از کالای ایرانی می انجامد که در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری خواهد بود.
پیگیری مجوز ارزی نوع سوم
مدیر عامل بانک دی در خصوص فعالیتهای ارزی این بانک اظهار کرد: این بانک مجوزهای ارزی نوع اول ودوم را دریافت کرده و در حال اخذ مجوز نوع سوم فعالیتهای ارزی از بانک مرکزی هستیم.
قربانی با تاکید براینکه بانک دی 91 شعبه در سراسر کشور دارد، افزود : گسترش شعب در دستور کار بانک دی است اما نیازمند مجوز بانک مرکزی است.
وی صدور کارتهای اعتباری گروهی را از دیگر برنامه های بانک دی در سال جاری اعلام کرد و گفت:یکی از روش های حمایت از کالای ایرانی صدور کارت اعتباری است که سازمان های مختلف میتواند متقاضیان را برای دریافت این کارت به بانک دی معرفی کند.
وی با بیان اینکه سهام بانک دی معتبر است سهامداران علاقمند به حفظ این سهام هستند، اظهار کرد:بانک دی شفاف ترین صورتهای مالی را در سال گذشته ارایه کردوشفاف ترین مجمع نیزبرگزار شد.
قربانی با تاکید براینکه هیات مدیره جدید بانک از تیرماه سال گذشته و کمتر از یک سال شروع به کار کرده اند،تصریح کرد: در این مدت ساماندهی شرکتهای بانک دی در دستور کار بوده که در شرکتهای زیان ده نیز تغییر مدیریت داشته ایم.
وی ادامه داد: اصلاح ساختار سازمانی ،ساماندهی شرکتها وحل مشکلاتی که از سنوات گذشته باقی مانده بود در سال گذشته پیگیری وانجام شد. 
مدیر عامل بانک دی در خصوص گستره بانکداری الکترونیک بانک دی گفت:خودپردازهای بانک نسبت به جمعیت ومنابع بانک در سطح مطلوبی قرار دارند اما توسعه پایانه های فروشگاهی در دستور کار است. وی افزود:برای توسعه حوزه الکترونیک بانک اقدامات مناسبی انجام شده و در حال رایزنی با شرکتها هستیم.
اعتماد مردم به بانک ها
مدیر عامل بانک دی با تاکید براینکه سیاستهای بانک مرکزی ،ثبات را بازار پولی کشور بازگردانده است و این خواست همه بانکها نیز بود، گفت:  برای حمایت از تولید ملی وکالای ایرانی همچون گذشته تلاش خواهیم کرد تا شعار سال و منویات مقام معظم رهبری محقق شود.
وی ادامه داد: اعتمادی که مردم به بانک ها دارند هنوز به بازارهای دیگر ندارند و مطمئن ترین راه برای سرمایه گذاری مردم بانک ها هستند و بانک دی نیز با توجه ترکیب سهامدارانش و رسالتی که دارد از اقبال عمومی خوبی برخوردار است.

نام:
ایمیل:
* نظر: