کد خبر: ۵۹۹۸۳
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
محمد مهدی اعلایی معاون مدیرعامل بیمه ایران در گفتگویی تلفنی با برنامه زنده نبض شبکه خبر درباره نحوه پرداخت سهم وزارت بهداشت از حق بیمه شخص ثالث در پاسخ به سخنان میهمانان این برنامه گفت:
نحوه پرداخت سهم وزارت بهداشت از حق بیمه شخص ثالث بیمه ایران

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی بیمه ایران، صنعت بیمه هیچ وقت به خاطر سهم ۱۰ درصدی وزارت بهداشت حق بیمه را افزایش نداده است.
در پی آن هستیم که امکان پرداخت سهم ۱۰ درصد وزارت بهداشت برای ما فراهم شود و مایلیم روزانه سهم وزارت بهداشت را پرداخت کنیم.
پیشنهاداتی داده ایم تا بخشی از بدهی را با اوراقی که دولت به ما در ازای طلب‌هایمان داده، پرداخت کنیم و منتظر به نتیجه رسیدن این پیشنهادات هستیم.
وزارت بهداشت هم باید گزارش بدهد که سهم خود از بیمه های شخص ثالث را چگونه و کجا هزینه کرده است، وزارت بهداشت فقط سالی ۶۰۰ میلیارد تومان از بیمه ایران بابت پذیرش رایگان حادثه دیدگان تصادفات رانندگی دریافت می کند.
دولت بابت مطالبات بیمه ایران که بدلیل قرارداد با زیرمجموعه های دولت به وجود آمده و اتفاقاً بیمه ایران هزینه ها را به بیمارستان های وزارت بهداشت پرداخت کرده، اوراق داده است و وزارت بهداشت هم می تواند همان اوراق دولتی را بابت مطالبات خود از بیمه ایران دریافت کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: