کد خبر: ۶۱۶۹۳
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸
عقب‌گرد 168 واحدی شاخص کل بورس
معامله‌گران بورس تهران در حالی امروز با تشدید اصلاح قیمتی سهام شاهد معاملاتی کم حجم بودند که زمزمه شائبه نکول در سررسید اوراق تبعی ناشرانی همچون مخابرات نگرانی‌هایی را برای بازار بدهی ایجاد کرد.
سهام داران به دنبال سود جذاب دارویی ها و سیمانی ها
معامله‌گران بورس تهران در حالی امروز با تشدید اصلاح قیمتی سهام شاهد معاملاتی کم حجم بودند که زمزمه شائبه نکول در سررسید اوراق تبعی ناشرانی همچون مخابرات نگرانی‌هایی را برای بازار بدهی ایجاد کرد.
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز یکشنبه 6 خرداد ماه 97 با کاهش 168 واحدی روی رقم 95 هزار و 626 واحد ایستاد.
شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش 10 واحدی عدد 17 هزار و 361 واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش 103 واحدی به رقم  104 هزار و 546 واحد دست یافت.
شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش 41  واحدی به رقم 68 هزار و 389 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 774 واحدی عدد  201 هزار و 169 واحد را به نمایش گذاشت.
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش 3 واحدی روی رقم یک هزار و 107 واحد ایستاد.
بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های معدنی و صنعتی چادرملو با 48 واحد ، سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با 43 واحد و تاپیکو با 27 واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت بندر عباس با 107واحد، پتروشیمی جم با 61 واحد و معدنی و صنعتی گل گهر با 52 کاهش  بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.
به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 231 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد  سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 60 هزار و 503 نوبت داد و ستد بود.
بر اساس این گزارش امروز بورس تهران در حالی معاملات کم حجم و بی‌رونقی را در اغلب نمادهای معاملاتی همزمان با مخابره سیگنال‌های اصلاح قیمتی در نمودارهای تکنیکالی برای گروه‌های پیشرو را به نظاره نشست که شائبه نوکول اوراق تبعی مخابرات ایران باعث شد تا ترس از عدم پرداخت سود در موعد سررسید اوراق بازار بدهی دو چندان شود.
با این همه گروه دارویی‌ها، سیمانی‌ها و تک‌ سهم‌های گروه لاستیک همزمان با شلوغ‌تر شدن فصل مجامع در کانون توجه معامله‌گران سهام قرار گرفته است.
گروه دارویی‌ها و سیمانی‌ها با سود تقسیمی جذاب خود در مجامع سالیانه و همچنین افزایش نرخ در گروه لاستیک‌سازان در کنار تعدیل قیمت فروش،‌گروه لبنیات و غذایی‌ها باعث شده تا بورس‌بازها در این گروه‌های کوچک به دنبال کسب بازدهی آنی باشند.


نام:
ایمیل:
* نظر: