کد خبر: ۶۱۷۹۳
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۹
بانک ملی ایران در عمل به تعهدات خود برای به ثمر رساندن منابع حساب های قرض الحسنه پس انداز مشتریان در سی و هشتمین دوره قرعه کشی این حساب ها، مبلغ 53 میلیارد و 900 میلیون ریال به 37 پروژه حوزه مسئولیت های اجتماعی و مبلغ 42 هزار و 126 میلیارد و 186 میلیون ریال به ارائه تسهیلات ازدواج و ایجاد اشتغال اختصاص داد.


 به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، یکی از پر رنگ ترین حوزه های عمل به مسئولیت های اجتماعی در این بانک، ساخت و تجهیز مدارس در مناطق مختلف کشور به ویژه در مناطق محروم  کشور بوده، به طوری که تنها در سال گذشته 12 میلیارد ریال به این منظور تخصیص یافته است.
روستاهای استان های سیستان  و بلوچستان، آذربایجان شرقی، گلستان و کرمانشاه، مقصد هزینه کرد این منابع بوده است.
احداث و جایگزینی مدارس خشتی و گلی با مدارس جدید با اختصاص مبلغ 25 میلیارد ریال در 17 منطقه کشور و نیز تخصیص یک میلیارد ریال برای تجهیز و تعمیر چند مدرسه در استان اردبیل از دیگر اقدامات بانک ملی ایران بوده است.
در زمینه کمک به توسعه اقدامات آموزشی، فرهنگی و بهداشتی_درمانی در مناطق محروم، استان های کرمان، فارس، آذربایجان غربی، گلستان، مرکزی، خراسان رضوی و ایلام مبلغ هشت میلیارد و 300 میلیون ریال برای اموری از قبیل ساخت و احداث خوابگاه دانشجویی، کتابخانه عمومی، بخش ویژه و پانسیون پزشکان، مسجد، حسینیه و مرکز فرهنگی و همچنین اهدای آمبولانس از بانک ملی ایران دریافت کرده اند.
همچنین تا پایان سال گذشته، از محل حساب های قرض الحسنه پس انداز 232 هزار و 222 فقره تسهیلات با مبلغ 24 هزار و 204 میلیارد و 306 میلیون ریال توسط بانک ملی ایران به ازدواج جوانان اختصاص یافته است.
علاوه بر این پرداخت 63 هزار و 151 فقره تسهیلات خود اشتغالی به مبلغ 10 هزار و 320 میلیارد و 859 میلیون ریال از دیگر اقدامات بانک ملی ایران بوده است. در کنار این، بانک ملی ایران با اختصاص مبلغ یک هزار و 31 میلیارد و 511 میلیون ریال  به ایجاد 13 هزار و 541 فقره مشاغل خانگی کمک کرده است. از جمله مهمترین اقدامات بانک ملی ایران، اعطای مبلغ چهار میلیارد ریال کمک برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و نیز اهدای دو میلیارد ریال برای کمک به احداث و تجهیز بیمارستان فوق تخصصی موسسه خیریه زنجیره امید است.

نام:
ایمیل:
* نظر: