کد خبر: ۶۱۹۸۵
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۵
هشدار عجیب یک نماینده مجلس:
یک نماینده مجلس با اشاره به سقوط چند فروند سوخو در خاک جغرافیای روسیه گفت: خرید یا عدم خرید هواپیما از روسیه رابطه خوب ایران و روسیه را تحت شعاع قرار نخواهد داد زیرا امنیت جان مردم بیش از هر نوع مراوده ای اهمیت دارد.
سوخو نخرید، سقوط می‎کند!
یک نماینده مجلس با اشاره به سقوط چند فروند سوخو در خاک جغرافیای روسیه گفت: خرید یا عدم خرید هواپیما از روسیه رابطه خوب ایران و روسیه را تحت شعاع قرار نخواهد داد زیرا امنیت جان مردم بیش از هر نوع مراوده ای اهمیت دارد.

سیداحسن علوی با اشاره به سرنوشت هواپیماهای برجامی، گفت: اکنون شرکت ای تی آر متعهد به تحویل دو فروند هواپیمای دیگر شده و مابقی قرارداد با این شرکت به علت حواشی برجام معلق شده است.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تکلیف ما با شرکت بوئینگ پس از خروج آمریکا از برجام روشن شده است، افزود: آینده قرارداد با ایرباس نیز به نتایج آتی برجام و ماندگاری اتحادیه اروپا در آن گره خورده است.

وی با تاکید بر اینکه پولی برای خرید هواپیما از سوی دولت به شرکت های سازنده پرداخت نشده است، تصریح کرد: بخش خصوصی طرف قرارداد این شرکت ها بوده و به طور حتم این منابع یا مسترد شده و یا تا زمان مشخص شدن آینده برجام بلوکه خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه همه پول خرید هواپیماها پرداخت نشده است، به خانه ملت گفت: به ازای هواپیماهای تحویل گرفته شده منابع مالی به شرکت های سازنده پرداخت شده است.

علوی با اشاره به آمادگی شرکت سوخو برای فروش هواپیما به ایران، افزود: باید میزان کاربرد و کارایی این نوع هواپیما در ایران بررسی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه سرعت و کیفیت هواپیماهای سوخو حتی جت های این شرکت با ایرباس و بوئینگ قابل قیاس نیست، گفت: اگر به جایی برسیم که مجبور به خرید از روسیه شویم باید به همه ابعاد موضوع توجه شود.

وی با تاکید بر اینکه اگر لازم به خرید سوخو یا هواپیمای روسی بود در گذشته به سمت این شرکت برای عقد قرارداد حرکت می کردیم، افزود: حرکت به سمت بوئینگ و ایرباس به علت کیفیت تولیدات آن ها بوده است.

علوی ادامه داد: هواپیماهای روسی در کشور ما قابل اطمینان نبوده و تجربه نیز این موضوع را ثابت کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه سقوط چند فروند سوخو در خاک جغرافیای روسیه تردد در عقد قرارداد با این شرکت را رقم زده است، گفت: رعایت استاندارد، همخوانی با موقعیت جغرافیای ایران و همچنین کیفیت مولفه های خرید هواپیما از روسیه در صورت نیاز خواهد بود.

رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: خرید یا عدم خرید هواپیما از روسیه رابطه خوب ایران و روسیه را تحت شعاع قرار نخواهد داد زیرا امنیت جان مردم بیش از هر نوع مراوده ای اهمیت دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار