کد خبر: ۶۳۱۹۸
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۴
نخستین دستگاه خودبانک (VTM) بانک آینده، هم¬زمان با آغاز جشنواره تابستانی کیش در فرودگاه بین-المللی جزیره کیش راه¬اندازی شد.


به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از از روابط عمومی بانک آینده، این بانک دستگاه خودبانک (VTM) را با هدف گسترش شعب الکترونیکی و در راستای شتاب¬دهی به روند توسعه و پیشرفت در نظام بانکداری الکترونیکی و ارتقای رضایت¬مندی مشتریان، راه¬اندازی کرده است.
دستگاه VTM که مخفف Virtual Teller Machine است، نسل جدید و پیشرفته‌ دستگاه‌های خودپرداز است که علاوه بر  ارائه تمام  خدمات خودپرداز  به مشتریان، از  قابلیت انجام بخش عمده¬ای از  خدمات بانکی شعب و  باجه¬¬های فیزیکی مانند: افتتاح انواع حساب¬های بانکی، درخواست صدور و دریافت سپرده و صدور دسته چک به¬ صورت الکترونیکی، برخوردار است.
در این سیستم، مشتری با قرار گرفتن در مقابل دستگاه، می¬تواند؛ با متصدی بانکی، به صورت صوتی و تصویری (ویدئو کنفرانس)، ارتباط برقرار کرده، از او مشاوره و راهنمایی گرفته و تمام عملیات بانکی خود را با دستگاه مذکور به انجام برساند.
احراز هویت، ارائه و تحویل مدارک شناسایی مورد نیاز، ثبت اثر انگشت و امضای مشتری برای انجام هر گونه عملیات بانکی، از قابلیت¬های ویژه دستگاه وی تی ام است.
در سیستمVTM   ؛مشتری، می¬تواند؛ علاوه بر انجام اقداماتی، نظیر: درخواست رمز اینترنت بانک و تلفن بانک، انتقال وجه داخلی‌(از سپرده)، انتقال وجه بین بانکی‌(ساتنا و پایا)، اینترنت بانک، صدور کارت نقدی، از امکان درخواست‌های صدور و خرید کارت هدیه با مبلغ و طرح¬های دلخواه، صورت¬حساب سپرده، گواهی تمکن مالی و واگذاری چک، بهره¬مند ¬شود.
ارائه خدمات مشاوره¬ای و راهنمایی به مشتریان از طریق ویدئو کنفرانس، درخواست صدور دسته چک، درخواست صدور مجدد دسته چک، پرداخت اقساط تسهیلات، اعلام مانده حساب، صورت¬حساب کارت، دریافت و پرداخت وجه نقد، از دیگر مزیت¬های سیستم VTM است.
نصب زیرساخت¬های لازم و راه¬اندازی نخستین دستگاه  VTM بانک آینده، به مناسبت آغاز جشنواره تابستانی کیش و برای تسهیل امور بانکی مسافران و گردشگران کیش و مشتریان بانک آینده در فرودگاه بین¬المللی کیش، در استان هرمزگان صورت گرفته است.
گفتنی است؛ «جشنواره تابستانی کیش» از روز جمعه هشتم تیرماه 1397 آغاز شده و تا پانزدهم شهریورماه (به مدت 70 روز) ادامه دارد و بانک آینده با شعار حمایت از «گردشگری داخلی»، به¬عنوان یک کالای ایرانی، از حامیان اصلی این رویداد تابستانی است.

نام:
ایمیل:
* نظر: