کد خبر: ۶۳۲۷۸
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱
بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در ساخت و تکمیل 10 بیمارستان با مجموع 1200 تخت در مناطق محروم 10 استان کشور مشارکت جدی دارد که از این تعداد، 6 بیمارستان به بهره‌برداری رسیده و دو بیمارستان دیگر در شهرهای بهار استان همدان و قرچک ورامین نیز آماده‌ی افتتاح شده است.
6 بیمارستان بنیاد برکت در کشور به بهره‌برداری رسید

بنا به گزارش دریافتی از معاونت عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت، براساس تفاهم‌نامه‌ی منعقد شده در سال 1394 میان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، این ستاد ساخت و تکمیل 10 پروژه‌ی بیمارستانی بعضاً نیمه‌تمام را در مناطق محروم کشور بر عهده گرفته است. تا به امروز 6 پروژه از جمله بیمارستان 90 تخت‌خوابی بانه در استان کردستان، به بهره‌برداری رسیده است. این بیمارستان که کلنگ ساخت آن سال 1387 به زمین زده شده بود و به علت کمبود منابع مالی تنها با 32 درصد پیشرفت فیزیکی متوقف مانده بود، به همت و مشارکت بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و تخصیص 94 میلیارد ریال اعتبار از سوی این بنیاد به تازگی به بهره‌برداری رسیده است.

بیمارستان 90 تخت‌خوابی بانه که در زمینی به مساحت 49 هزار مترمربع و زیربنای 8600 مترمربع احداث شده، شامل بخش‌های کودکان، داخلی، جراحی، زنان و زایمان، اتاق عمل، آی‌سی‌یو، آزمایشگاه، رادیولوژی و ... است.

بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تا به امروز در ساخت، تکمیل و بهره‌برداری از 6 بیمارستان در شهرهای میانه در استان آذربایجان‌شرقی، مینودشت در استان گلستان، درگز در استان خراسان رضوی، گرمسار در استان سمنان، فردوس در استان خراسان جنوبی و بانه در استان کردستان مشارکت جدی داشته و دو بیمارستان دیگر در شهرهای بهار در استان همدان و قرچک ورامین در استان تهران نیز آماده‌ی افتتاح است. هم‌چنین پروژه‌های بیمارستان‌های نی‌ریز در استان فارس و دزفول در استان خوزستان نیز به ترتیب با 60 و 25 درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.

بنیاد برکت تاکنون 585 طرح توانمندسازی اقتصادی و اشتغال‌زایی، ساخت مدارس و مساجد برکت، مسکن محرومان، بیمارستان و مراکز بهداشت و درمان، امور زیربنایی و هم‌چنین ارایه‌ی خدمات بیمه‌ای، حمایت از ایتام، بیماران صعب‌العلاج و اعطای وام قرض‌الحسنه را با اعتباری بالغ بر 5 هزار و 587 میلیارد ریال در استان کردستان در دست اجرا دارد، که بخش زیادی از آن‌ها به انجام رسیده است. لازم به توضیح است، با افتتاح هر یک از این پروژه‌ها، زمینه‌ی اشتغال برای تعدادی از متقاضیان کار فراهم می‌شود که در راستای سیاست‌های اصولی اشتغال‌زایی و ایجاد کسب و کار بنیاد برکت است.
نام:
ایمیل:
* نظر: