کد خبر: ۶۳۳۲۵
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۸
معاون منطقه ای انجمن بین المللی مهندسی هزینه (AACE) گفت که اتمام ۷۶ هزار طرح نیمه تمام در کشور نیازمند ۵۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه است که این امر از توان دولت خارج است.
۷۶هزار طرح نیمه تمام  با عمر 13 ساله
معاون منطقه ای انجمن بین المللی مهندسی هزینه (AACE) گفت که اتمام ۷۶ هزار طرح نیمه تمام در کشور نیازمند ۵۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه است که این امر از توان دولت خارج است.
صادق یزدانی در حضور دبیرکل و دبیر اجرایی کانون مهندسی هزینه ایران با بیان این مطلب افزود: ۸ ماه پیش انجمن بین المللی مهندسی هزینه دفتر خود با هدف ارائه راهکارهای مدیریت کسب و کارها در شرایط عادی و غیرعادی در تهران را گشود.
وی با بیان اینکه، براساس تجربه ۴۰ ساله بین المللی برنامه میان مدت و بلندمدتی را برای مدیریت هزینه ها در ایران طراحی کرده ایم، اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۷۶ هزار طرح نیمه تمام در استان های ایران با سنی بالاتر از ۱۳ سال وجود دارد؛ نکته مهم آن است که با توجه به شتاب فناوری، بسیاری از این طرح ها دیگر توجیه روز اول را ندارند و نیازمند بازنگری در اجرا هستند.
معاون منطقه ای AACE  گفت: دولت توان اتمام تمامی این طرح ها را ندارد؛ نکته مهم دیگر این است که محصولاتی که قرار بود در این طرح ها تولید شوند یا وارد می شوند یا با کالای دیگری جایگزین شده اند.
یزدانی با بیان اینکه دولت نیازمند ارگان های مردم نهادی است تا بتوانند به حاکمیت برای اتمام این طرح ها کمک کنند، ادامه داد: تا پایان سال ۱۳۹۸ به طور متوسط ۴۰ درصد از نیروهای کارآمد و با تجربه دولت بازنشسته می شوند و باید از تجربه آنها  استفاده کنیم.وی گفت: باید به استارتآپ ها کمک کرد تا خلق بازار کنند.
حمیدرضا آلادپوش دبیرکل کانون مهندسی هزینه ایران نیز این کانون را سازمانی مردم نهاد عنوان کرد که تلاش می کند ارتباط دولت با مردم در امور اجرایی نزدیک تر شود.
دبیرکل کانون مهندسی هزینه ایران با بیان اینکه انتظار داریم که این کانون بتواند این قانون را اجرا کند، اظهار داشت: بنا داریم سن اجرای طرح ها در کشور را که در حال حاضر بیش ای ۱۲ سال است را کاهش دهیم.
مرتضی مصطفوی دبیر اجرایی کانون مهندسی هزینه ایران نیز گفت: رویکرد اصلی کانون مهندسی هزینه ایران تسهیل گری بین دولت، تبصره ۱۹ قانون بودجه و علاقه مندان بخش خصوصی به اتمام طرح های نیمه تمام است.
وی افزود: اقتصاد ایران با توجه به تحریم ها و دیگر محدودیت ها، گران مدیریت می شود و کانون مهندسی هزینه ایران بدنبال کاهش این هزینه است.
مصطفوی ادامه داد که این کانون از انجمن بین المللی هزینه (AACE) خواسته است تا معیارها، استانداردها و تجارب خود را برای کاهش هزینه در اختیار ایران قرار دهد.


برچسب ها: مهندسی ، طرح ، نیمه تمام
نام:
ایمیل:
* نظر: