کد خبر: ۶۳۳۷۸
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
با 130کشته و 150 زخمی در حمله انتحاری داعش رقم خورد
تعداد قربانیان حمله تروریستی و انتحاری عصر جمعه در شهر 'مستونگ' ایالت بلوچستان پاکستان به ۱۳۰ کشته و ۱۵۰ زخمی افزایش یافت.
شب خونین پاکستان
گروه تکفیری تروریستی داعش شامگاه جمعه در بیانیه‌ای مسئولیت حمله انتحاری در شهر 'مستونگ' ایالت بلوچستان پاکستان را برعهده گرفت.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه‌های پاکستان، تعداد قربانیان حمله تروریستی و انتحاری عصر جمعه در شهر 'مستونگ' ایالت بلوچستان پاکستان به ۱۳۰ کشته و ۱۵۰ زخمی افزایش یافت.
براساس گفته مقامات مسئول، در این حمله انتحاری بیش از ۱۰ کیلوگرم مواد انفجاری استفاده شده بود.
حمله انتحاری و انفجار بمب در گردهمایی انتخاباتی حزب 'عوامی بلوچستان' (BAP) در شهر 'مستونگ' به کشته شدن 'نواب زاده سراج ریسانی' رهبر این حزب منجر شد.
وی به دلیل شدت جراحات جان باخت.
'آقا عمر بنگال زی' سرپرست وزارت امور داخلی دولت محلی ایالت بلوچستان با تایید خبر کشته شدن' نواب زاده سراج ریسانی' اعلام کرد که انفجار بمب قوی به دلیل انجام اقدام انتحاری به وقوع پیوسته است.
'نواب زاده سراج ریسانی' رهبر حزب' عوامی بلوچستان' و برادر 'نواب اسلم ریسانی' سروزیر پیشین ایالت بلوچستان بود که در انتخابات آتی پاکستان در حوزه انتخاباتی (PB-۳۵) به عنوان کاندیدای حزب عوامی بلوچستان (BNP) رقابت می‌کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه در پیامی با خانواده قربانیان حادثه تروریستی بلوچستان پاکستان ابراز همدردی کرد.
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه حمله انتحاری به یک تجمع انتخاباتی در بلوچستان پاکستان که ده‌ها کشته و مجروح برجای گذاشت را محکوم و با دولت، مردم و خانواده قربانیان ابراز همدردی کرد.
انفجار عصر جمعه در موستانگ، تنها چند ساعت پس از حمله تروریستی در شهر 'بنو' پاکستان به وقوع پیوست که 'اکرم خان درانی' وزیر پیشین کار و شهرسازی پاکستان در دولت حزب مسلم لیگ - نواز از آن جان سالم به در برد.
سه شنبه هفته گذشته نیز، 'هارون بلور' کاندیدای حزب 'ملی عوامی ' پاکستان (ANP) در گردهمایی انتخاباتی در شهر پیشاور پاکستان ترور شد.
در آن حمله انتحاری، ۲۰ تن از جمله کاندیدای حزب ملی عوامی پاکستان (ANP) کشته و ۶۳ تن زخمی شدند.
بمب گذار انتحاری در گردهمایی انتخاباتی حزب ملی عوامی (ANP) در شهر پیشاور حضور داشت که با انفجار خود در کنار خودروی 'هارون بلور'، کاندیدای این حزب را نیز ترور کرد.
براساس گزارش نیرو‌های یگان خنثی سازی بمب، حدود هشت تا ۱۰ کیلوگرم ماده انفجاری در این عملیات انتحاری استفاده شده بود.
انتخابات پارلمانی پاکستان سوم مرداد سال جاری در سراسر کشور برگزار شده و احزاب و شخصیت‌های مختلف برای پیروزی در این رقابت‌ها فعالیت می‌کنند.
مجمع مبارزه با تروریسم پاکستان (NACTA) دوشنبه هفته گذشته، نام ۶ شخصیت از جمله عمران خان و پسر حافظ سعید را که ممکن است هنگام مبارزات انتخاباتی مورد هدف تروریست‌ها قرار گیرند، اعلام کرد.
این شش شخصیت شامل عمران خان رئیس حزب تحریک انصاف، اسفندیار، ولی رئیس حزب ملی عوامی و امیر حیدر هوتی، آفات شیرپاؤ از حزب جمهوری وطن و اکرم درانی از رهبران جمعیت علمای اسلام شاخه (ف) و طلحه سعید پسر حافظ سعید می‌باشد.
تهدید‌ها علیه رهبری ارشد مسلم لیگ نواز نیز وجود دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار