کد خبر: ۶۳۵۳۵
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
فضا را از دریچه دوربین عکاسان حرفه ای ببینید؛
مسابقه عکاسی معتبر "دیوید مالین" که هر ساله در استرالیا برگزار می‌شود، عکس‌های منتخب 12 ماه گذشته عکاسان فضا را در چند دسته‌بندی قضاوت و معرفی می‌کند.
معرفی شگفت انگیزترین
جایزه دیوید مالین یک رقابت عکاسی در استرالیا است که زیباترین عکس‌های نجومی را طی 12 ماه گذشته معرفی می‌کند.

معتبرترین مسابقه اخترعکاسی استرالیا به نام دیوید مالین بریتانیایی، عکاس و ستاره‌شناس مشهور دنیا نام‌گذاری شده است که در اواخر قرن بیستم، یک مجموعه از تکنیک‌های بهبود تصویر جدید را به وجود آورد که منجر به کشف انواع کاملا جدیدی از کهکشان‌ها شد.

تکنیک‌های او منجر به کشف یک کهکشان مارپیچی عظیم شد که بعدها به نام "مالین 1" نام‌گذاری شد.

مالین که اکنون بازنشسته شده است، خودش این مسابقه را قضاوت می‌کند و امسال بیش از 260 عنوان عکس در 8 دسته را قضاوت کرد.

دسته‌بندی‌های اصلی عبارتند از: آسمان عمیق، میدان وسیع، شبانه‌ها و منظومه شمسی که طیف وسیعی از تکنیک‌های اخترعکاسی را از تصاویر زمان‌گذر(تایم لپس) گرفته تا تصاویر افقی شامل می‌شود.

اما برنده جایزه امسال یک عکس باشکوه از "لوک شارک"(Luke Tscharke) بود که کهکشان راه شیری را بر فراز یک دریاچه در جنوب تاسمانی نشان می‌دهد.

شرکت‌کنندگان در این مسابقه تنها اجازه کمی دستکاری در عکس‌هایشان دارند، با توجه به اینکه طبق دستورالعمل، یکپارچگی موضوع با هدف یک تصویر واقعی نجومی باید حفظ شود.

این مسابقه بیش از یک دهه است که برگزار می‌شود، اما مالین معتقد است که امسال یکی از سخت‌ترین سال‌های انتخاب برنده بوده است.

وی به خبرگزاری ABC استرالیا گفت: امسال زمان بسیار زیادی را روی انتخاب برنده صرف کردم، زیرا کیفیت عکس‌ها آنقدر زیاد بود که حذف هر یک آنها کاری بس دشوار بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار