کد خبر: ۶۳۵۶۴
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۱
معاون واگذاری سهام و بنگاههای سازمان خصوصی سازی به تشریح جزئیات واگذاری سهام شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان به عنوان اولیه عرضه بزرگ سال 1397 با شرایط ویژه پرداخت.
جزئیات واگذاری سهام شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان تشریح شد

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان خصوصی سازی، زهره عالی پور با بیان این که حدود ۶۳۰ بنگاه از گروه یک و دو واگذاریها در برنامه عرضه های امسال سازمان خصوصی سازی قرار دارند گفت: بر این اساس در دوم مردادماه امسال تعداد ۱۶ بنگاه و شرکت‌ در مجموع با قیمت تقریبی ۲۶۰۰ میلیارد تومان برای واگذاری به بخشهای خصوصی و تعاونی آگهی شده اند که در میان آنها، نام شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان نیز وجود دارد.
عضو هیات عامل سازمان خصوصی سازی در خصوص جزئیات واگذاری این شرکت اظهار داشت: در این عرضه 100 درصد سهام شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان شامل 3 میلیارد و 182 میلیون و 307 هزار سهم این شرکت از طریق مزایده واگذار می‌شود.
وی افزود: این میزان سهام به قیمت پایه هر سهم 5 هزار و 534 ریال و ارزش کل پایه 17 هزار و 610 میلیارد و 886 میلیون و 938 هزار ریال روی میز مزایده خواهد رفت و سپرده شرکت در این واگذاری نیز 528 میلیارد و 326 میلیون و 608 هزار و 140 ریال تعیین شده است.
عالی پور گفت: میزان حصه نقدی این مزایده نیز رقم ثابت یک هزار میلیارد ریال(صد میلیارد تومان) اعلام شده است. ضمن این که در این عرضه شرایط جدید با هدف توانمندسازی بخش های غیردولتی به شکل قابل توجه ای به تصویب هیات واگذاری رسیده است.
معاون واگذاری سهام و بنگاههای سازمان خصوصی سازی با اشاره به این که خریدار باید اقساط خود را در مدت 9 سال پرداخت کند تاکید کرد: نکته قابل توجه در خصوص مزایده  100 درصد سهام شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان این موضوع می باشد که برای خریدار دو سال تنفس در پرداخت اولین قسط خود تعیین شده که این موضوع فرصت و جذابیت خوبی را برای خریداران جهت حضور در این مزایده فراهم کرده است. علاوه برآن بخشهای خصوصی و تعاونی از مشوق های کاهش 3 درصدی سود فروش اقساطی(10 درصد) و افزایش دوره استمهال به مدت یک سوم و همچنین امکان پرداخت پلکانی برخوردار می شوند.
وی افزود: انجام عملیات کشاورزی و دامداری و ایجاد صنایع و فرآورده های کشاورزی و دامی هم مهمترین فعالیتهای شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان را تشکیل می دهند.
نام:
ایمیل:
* نظر: