کد خبر: ۶۳۵۹۵
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۶
رئیس جمهور امریکا باز هم سوژه رسانه ها شد
رئیس‌جمهور آمریکا در دیدار روز گذشته با ملکه الیزابت در انگلیس، ۳ بار از اجرای سنت‌های معمول سلطنتی سرپیچی کرد. برخی منابع خبری و کاربران شبکه‌های اجتماعی حامی رئیس‌جمهور آمریکا، ضمن توجیه بی‌احترامی دونالد ترامپ به ملکه انگلیس به گمانه‌زنی درباره علت این موضوع پرداختند.
رئیس‌جمهور آمریکا در دیدار روز گذشته با ملکه الیزابت در انگلیس، ۳ بار از اجرای سنت‌های معمول سلطنتی سرپیچی کرد.

به گزارش دیلی میل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به دلیل پیروی نکردن از سنت های سلطنتی معمول برای ملاقات با ملکه الیزابت انگلیس سوژه رسانه ها شد.

گزارشها حاکی از آن است که در مرحله نخست، ترامپ این زن 92 ساله را به مدت 12 تا 15 دقیقه در دمای هوای 80 درجه فارنهایت (26 درجه سانتیگراد) منتظر گذاشت و در واقع اندکی برای ملاقات با او تأخیر کرد. ملکه هم که به نظر آشفته شده بود، حتی یکبار به دلیل تأخیر رئیس جمهور آمریکا و همسرش ملانیا، به ساعتش نگاه کرد.

سنت شکنی‌های ترامپ در دیدار با ملکه انگلیس سوژه شد! + تصاویر

سنت شکنی‌های ترامپ در دیدار با ملکه انگلیس سوژه شد! + تصاویر

در نهایت که خودروی لوکس دونالد ترامپ به قلعه وینزر، محل اقامت ملکه الیزابت رسید، وی یکی دیگر از پروتوکل های مهم سلطنتی را شکست. در واقع ترامپ از تعظیم کردن در مقابل ملکه انگلیس اجتناب کرد و به جای آن فقط با او دست داد.

 دیلی میل در این‌باره نوشت: خوشبختانه ترامپ به یک دست دادن معمولی با ملکه الیزابت اکتفا کرد و از دست دادن های بیش از حد قوی و طولانی که پیشتر با مقاماتی از جمله «امانوئل مکرون»، رئیس جمهور فرانسه به کار برده بود، اجتناب کرد!

ملانیا ترامپ هم به جای ادای احترام به شیوه خاص در مقابل ملکه، به یک دست دادن کوتاه با او اکتفا کرد.

سنت شکنی‌های ترامپ در دیدار با ملکه انگلیس سوژه شد! + تصاویر

سنت‌شکنی‌های ترامپ در دیدار با ملکه انگلیس سوژه شد! + تصاویر

گزارشها حاکی از آن است که در هنگام ملاقات با یک عضو خانواده سلطنتی، تعظیم کردن یک عمل اجباری نیست؛ اما یک سنت معمول و مؤدبانه محسوب می شود که به نظر می رسد خانواده ترامپ علاقه ای به انجام آن نداشتند.

اما سومین سنت شکنی رئیس جمهور آمریکا در دیدار با ملکه انگلیس –و شاید مهم ترین آنها—این بود که زمانی که از او برای تماشای گارد سلطنتی انگلیس دعوت شد، وی همچنان جلوتر از ملکه قدم بر می داشت. در فیلم هایی که از این لحظه منتشر شده است، سنت شکنی فاحش ترامپ قابل رؤیت است. نحوه گام برداشتن های ترامپ در این لحظه به قدری عجیب بود که در نهایت ملکه الیزابت را بر آن داشت که از رئیس جمهور آمریکا بخواهد از سمت چپ حرکت کند. این در حالی است که ترامپ باز هم به اشاره های ملکه توجهی نکرد و به جای ایستادن در کنار ملکه، مقابل او ایستاد.

سنت شکنی‌های ترامپ در دیدار با ملکه انگلیس سوژه شد! + تصاویر

سنت شکنی‌های ترامپ در دیدار با ملکه انگلیس سوژه شد! + تصاویر

سنت شکنی‌های ترامپ در دیدار با ملکه انگلیس سوژه شد! + تصاویر

بر اساس قوانین سلطنتی انگلیس، هیچ کس نباید به ملکه پشت کند و یا جلوتر از او راه برود. گزارشها حاکی از آن است که حتی شاهزاده فیلیپ 97 ساله که در 70 سال گذشته همسر ملکه الیزابت بوده است، در انظار عمومی چندین قدم از او عقب تر راه می رود.

اما این سنت شکنی های ترامپ به سرعت به سوژه رسانه ها تبدیل شد و بسیاری از کاربران از او به دلیل بی احترامی به ملکه انگلیس—که طولانی ترین دوره سلطنت را گذرانده است-- انتقاد کردند.

یکی از این کاربران نوشت: ترامپ حتی پشتش را به ملکه کرد. من همیشه فکر می کردم که این یک بی احترامی بزرگ به یک عضو خانواده سلطنتی است.

یکی دیگر از کاربران نوشت: ترامپ فکر می کند کیست؟ او برای یک ملاقات کاری به کشور ما آمده و حتی به ملکه بی احترامی هم می کند و او را 15 دقیقه معطل می کند؟ ترامپ حتی به او تعظیم هم نمی کند!

برخی رسانه ها با پیش کشیدن دو فرضیه، توجه مخاطبان را به سنجاق سینه ملکه در دیدار با ترامپ جلب کردند.  بر این اساس، ملکه در مناسبت های مختلف از سنجاق سینه متفاوتی استفاده می کند. بر اساس یکی از فرضیه ها، گفته می شود سنجاق سینه‌ای که او در دیدار با ترامپ استفاده کرده بود شبیه به یک برگ نخل بود که پیشتر مادر ملکه در مراسم خاکسپاری  پادشاه جرج ششم [پدر ملکه الیزابت دوم] از آن استفاده کرده بود. این گل سینه نماد عزاداری در خانواده سلطنتی است. بنابراین اینگونه می توان توجیه کرد که دیدار ملکه با رئیس جمهور آمریکا به اندازه یک مراسم عزاداری، ناراحت کننده است. به نظر می رسد علت بی احترامی ترامپ به ملکه نیز درک همین موضوع باشد!

علت بی احترامی ترامپ به ملکه مشخص شد+تصاویر

اما فرضیه دیگری نیز وجود دارد. باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا در سفری که سال 2011 به انگلیس داشت با ملکه الیزابت دوم دیدار کرد. او در این دیدار یک سنجاق سینه 14 قیراطی از طلای زرد و الماس که متعلق به دهه 1950 میلادی بود، به ملکه هدیه داد. برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که ملکه همان سنجاق سینه را برای دیدار با ترامپ انتخاب کرده است تا از این طریق هم محبوبیت اوباما در میان خانواده سلطنتی را به رخ ترامپ بکشد و هم موفقیت اوباما را به عنوان دشمن ترامپ گوشزد کند.

در نهایت باید گفت موضوع سنجاق سینه ملکه در حد فرضیه است و ممکن است بی احترامی ترامپ به ملکه الیزابت علت دیگری داشته باشد!

نام:
ایمیل:
* نظر: