کد خبر: ۶۳۶۴۵
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۰
مهدی احمدی اعلام کرد: مانده سپرده صندوق پس انداز مسکن یکم در پایان خردادماه امسال معادل ۷۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته که نشان از استقبال متقاضیان برای دریافت این تسهیلات ارزان قیمت دارد.
رکورد جدید در صندوق پس انداز مسکن یکم

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از  بانک مسکن-هیبنا، مهدی احمدی رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن، گفت: صندوق پس انداز مسکن یکم ارزان ترین تسهیلات پیش بینی شده در سبد تسهیلاتی بانک مسکن است که ویژه متقاضیانی است که برای بار نخست قصد ورود به بخش خرید بازار مسکن را دارند.
 این تسهیلات به دو صورت زوجین و انفرادی و با نرخ سود تک رقمی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.
وی عنوان کرد: مانده سپرده این صندوق در پایان خردادماه سال جاری معادل 6 هزار و 874 میلیارد تومان و به تعداد 339 هزار و 305 فقره بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته معادل 70 درصد افزایش داشته است که نشان دهنده یک سیر صعودی میزان ورود و ثبت نام متقاضیان خرید مسکن به این صندوق پس انداز است.
به گفته وی مانده سپرده صندوق در پایان خردادماه سال گذشته معادل 4 هزار و 49 میلیارد تومان بوده است.
به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، در حال حاضر سقف تسهیلات این حساب در شهر تهران ۸۰ میلیون تومان، در شهر‌های بزرگ بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۶۰ میلیون تومان و در سایر مناطق شهری معادل ۴۰ میلیون تومان است.
 نرخ سود تسهیلات نیز در محدوده بافت فرسوده معادل 6 درصد و در سایر نقاط شهری معادل 8 درصد، حداقل مدت انتظار اولیه ۱۲ ماه و مدت بازپرداخت آن حداکثر ۱۲ سال است که بازپرداخت تسهیلات طبق درخواست کتبی گیرنده تسهیلات به صورت ساده یا پلکانی (سالانه و دوره‌ای) امکان‌پذیر خواهد بود.دارندگان حساب‌های صندوق پس‎‎انداز مسکن یکم قادر خواهند بود پس از گذشت حداقل ۱۲ ماه (۲ دوره) از تاریخ افتتاح حساب خود با رعایت متوسط موجودی‌های لازم، از سقف تسهیلات با سپرده طرح برخوردار شوند؛ بنابراین چنانچه سپرده‌گذاران شهر تهران قصد دریافت تسهیلات 8۰ میلیون تومانی را داشته باشند باید مبلغ ۴۰ میلیون تومان، سپرده‌گذاران شهر‌های بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت برای دریافت تسهیلات ۶۰ میلیون تومانی باید مبلغ ۳۰ میلیون تومان و سپرده‌گذاران شهر‌های کمتر از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت جهت اخذ تسهیلات 4۰ میلیون تومانی باید مبلغ 2۰ میلیون تومان را به مدت یک سال در حساب صندوق پس انداز مسکن یکم سپرده‌گذاری کنند.
پیش از اردیبهشت ماه سال جاری، نرخ سود تسهیلات خرید مسکن یکم در بافت‌های فرسوده ۲ واحد درصد و در سایر مناطق شهری، 1.5 واحد درصد بیشتر بود. 
اما در تصمیم شورای پول و اعتبار، نرخ سود تسهیلات صندوق مسکن یکم برای بار چهارم کاهش پیدا کرد و همین موضوع منجر به کاهش مبلغ اقساط پرداختی از متقاضیان اخذ تسهیلات صندوق یکم می شود.در عین حال رئیس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن، مانده سپرده صندوق پس انداز مسکن را نیز در پایان خردادماه سال جاری معادل 9 هزار و 97 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این رقم نسبت به پایان سال گذشته 7.9 درصد افزایش داشته است. 
مانده سپرده این صندوق در پایان سال 96 معادل 8 هزار و 433 میلیارد تومان بوده است.وی در عین حال گفت: در سبد تسهیلاتی بانک مسکن یک نوع تسهیلات ویژه خرید مسکن جوانان نیز پیش بینی شده است. 
براساس گزارش عملکرد بانک مسکن در پایان خردادماه 97، مانده سپرده این حساب نیز در مقایسه با خردادماه سال گذشته از یک روند صعودی مناسب برخوردار بوده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: