کد خبر: ۶۴۰۳۰
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷
تفاهم‌نامه همکاری بانک قرض الحسنه مهر ایران با شورایعالی مناطق آزاد با هدف افزايش قدرت خريد از طريق اعطاي تسهيلات قرض الحسنه و عرضه کارتهاي بانکي با قابليتهاي خاص، به امضا رسيد.
با حمایت بانک قرض الحسنه مهرایران: طرح توسعه گردشگری مناطق آزاد با تسهیلات قرض الحسنه
به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهرایران، دکتر مرتضی اکبری مديرعامل بانک قرض الحسنه مهرايران در راستاي حمايت از كالاي داخلي و توجه ويژه به موضوع رونق صنعت گردشگري در مناطق آزاد و ويژه اقتصادي با هدف افزايش قدرت خريد از طريق اعطاي تسهيلات قرض الحسنه و همچنين ارائه كارت هاي بانكي با قابليت خريد از فروشگاههاي معرفي شده، با دكتر مرتضي بانك مشاور رئيس جمهور و دبير شورايعالي مناطق آزاد تجاري ـ صنعتي و ويژه اقتصادي تفاهمنامه همكاري امضاء كرد.
دکتر مرتضی اکبری در مراسم امضای این تفاهمنامه بيان داشت: اين تسهيلات به گونه اي طراحي شده که صرفا براي هزينه‌هاي سفر قابل استفاده باشد و متقاضيان استفاده از اين خدمات و تسهيلات بانکي، از سوي شركتهاي مجري و همكاري شورايعالي مناطق آزاد به شعب بانك معرفي مي شوند.
وی ادامه داد: در این طرح، تسهیلات ۴ درصدی تا سقف حداکثر بيست ميليون تومان به تسهيلات گيرندگان تعلق مي گيرد تا در مناطق آزاد هفت گانه کشور، بتوانند از آن براي خريد بليت هواپيما و قطار، رزرو هتل، خريد از بازار و انواع تفريحات و گردشگري استفاده کنند.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران تصریح کرد: در مرحله نخست، این طرح شامل کارمندان دولت و کارگران است و در مرحله بعد صاحبان مشاغل و اصناف را در بر مي گيرد.
وی خاطرنشان ساخت: در مدت سه سال اجرای این تفاهم نامه که قابل تمدید خواهد بود، بانک قرض الحسنه مهر ايران کارتهاي بانکي با قابليت خريد از فروشگاه‌ها و مراكز خريد ­مشخص شده در مناطق آزاد و ويژه اقتصادي را براي متقاضيان صادر خواهد كرد.
دکتر مرتضی اکبری اظهارداشت: با امضای این تفاهمنامه بانک قرض الحسنه مهرايران تلاش مي کند تا با استفاده از تسهيلات قرض الحسنه در كنار ساير نهادها و متوليان از توليدات داخلي حمايت كند.
وی افزود: اهتمام این بانک بر توسعه و رشد تولید، حمایت از کالاي داخلي و ايجاد رونق اقتصادي نهاده شده و تلاش مي کنيم تا با ايجاد تقاضا به توليدات داخلي کمك كنيم.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران تصریح کرد: در کنار تمامی فعاليت هاي بانکي خود، محصولاتي را تهيه كرده ايم كه به بتواند از كالاي ايراني حمايت كند و در اين راستا، اولين مدل حمايتي براي فرش دستباف ايراني طراحي و تدوين شده است.
وی ادامه داد: صنعت گردشگری نیز از بخش های مهمي است که مي تواند به رونق اقتصادي مناطق مختلف کشور کمک شايسته اي نمايد و بانك قرض الحسنه مهرايران با ورود به اين عرصه تلاش مي كند تا از اين صنعت حمايت كند.
همچنین مرتضی بانک دبیر شورای عالي مناطق آزاد کشور نيز در ادامه اين مراسم با اشاره به اين که ايران کشوري بزرگ با تنوع زيست محيطي و فرهنگي است، بيان داشت: در عين حال تعداد بالاي آثار تاريخي و تنوع اقليمي و محيط زيست و موقعيت ويژه در منطقه باعث شده تا ايران هميشه مورد توجه باشد.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد تاکید کرد: استفاده از ظرفيت بخش خصوصي مي تواند صنعت گردشگري را در ايران توسعه دهد. فرهنگ پذيرش توريست نيز در اين بخش حائز اهميت است و ما در اين بخش بعضا دچار اشکال مي شويم.
دکتر بانک، تصریح کرد: به دلیل تنوع خاستگاه های گردشگران در بخش های مختلف و اينکه چرا نتوانستيم گردشگر جذب كنيم به خدمات رساني و ارايه تسهيلات باز مي گردد و جا دارد تا از مديرعامل و كاركنان بانك قرض الحسنه مهرايران به خاطر توجه ويژه به اين بخش قدرداني كنم.
نام:
ایمیل:
* نظر: