کد خبر: ۶۴۰۵۹
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۳
در سومین روز از نمایشگاه الکامپ 97 تفاهم نامه میان سازمان فناوری اطلاعات و سازمان بورس کشور امضا شد.
تفاهم نامه سازمان فناوری اطلاعات و سازمان بورس کشور منعقد شد

دکتر «رسول سراییان» رئیس سازمان فناوری اطلاعات در این جلسه ضریب نفود ورود ICT به تمام صنایع را بسیار بیشتر از گذشته دانست و گفت این امر در شفاف سازی و توانمندسازی
بازار سرمایه نقش مهمی دارد.

سراییان در ادامه به 5 محور اصلی این تفاهم نامه اشاره کرد که انجام آنها تاثیر مثبتی بر  جلب اعتماد مخاطبان و فعالان بازار سرمایه خواهد داشت:

«۱.توسعه دولت الکترونیک که در آن تبادل اطلاعات و خدمات با اتصال سازمان بورس و مرکز تبادل داده‌ها به صورت کاملا الکترونیک انجام خواهد شد. ۲.زیرساخت‌های فناوری اطلاعات در حوزه مالی و دربرگیری از فناوری های جدید همچون خدمات ابری که موجب شکل گیری خدمات نوین و امن خواهد شد.
۳.فراهم کردن شرایط کار برای فین تک ها که در لبه تکنولوژی قرار دارند و می‌توانند در این حوزه به اشتغالزایی و خلق ثروت کنند.۴. امنیت داده ها و امن سازی بازار سرمایه از حملات بیرونی و درونی. ۵.انتقال دانش در بین دو سازمان فناوری اطلاعات و سازمان بورس.»

به عقده سرائیان این قرارداد موجب شفاف سازی بیشتر، اعتماد سازی و‌ سهولت دسترسی مردم خواهد شد: «بازار بورس ۵۰ میلیون مخاطب دارد و خدمات رسانی لحظه ای به این افراد از الزامات است.»
در ادامه این جلسه «شاپور محمدی» معاون وزیر اقتصاد و دارایی نیز تفاهم نامه بین سازمان فناوری اطلاعات را باعث افزایش حجم و سرعت تبادل اطلاعات عنوان کرد و گفت:

«با اجرای این تفاهم نامه ذخیره سازی و تبادل داده های بازار سرمایه در بستری امن که تحت نظارت یک دستگاه دولتی است صورت خواهد گرفت.»

به گفته او همکاری مشترک یکی از بحث های اصلی این تفاهم نامه و آموزش های مشترک هم از دیگر مباحث این تفاهم نامه خواهد بود به طوری که بحث های فنی و بورسی به کارشناسان هر دو حوزه آموزش داده خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: