کد خبر: ۶۴۱۱۰
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۹
اعلام دلایل توقف خرید و فروش طلا و سکه در بازار
بازار امروز تهران شاهد کاهش قیمت‌ها بود؛ اگرچه در این فضای کاهشی همچنان دلار بالای 10 هزار تومان و طلا بیش از 306 هزار تومان قیمت داشت. قیمت انواع سکه هم از سایت‌های رسمی اتحادیه طلا حذف شد. این در حالی است که گزارش‌ها از بازار نشان می‌دهد که قیمت سکه به کمتر از 4 میلیون تومان کاهش یافته است.
سقوط قیمت ها خریداران سکه را نگران کرد
بازار امروز تهران شاهد کاهش قیمت‌ها بود؛ اگرچه در این فضای کاهشی همچنان دلار بالای 10 هزار تومان و طلا بیش از 306 هزار تومان قیمت داشت.
قیمت انواع سکه از سایت‌های رسمی اتحادیه طلا حذف شد. این اتفاق از دیروز رخ داده است. این در حالی است که گزارش‌ها از بازار نشان می‌دهد که قیمت سکه به کمتر از 4 میلیون تومان کاهش یافته است.
در بازار امروز قیمت طلای 18عیار 22 هزار و 620 تومان کاهش یافت؛ به طوری که 306 هزار و 130 تومان قیمت پیدا کرد. هر مثقال طلا نیز با کاهش 82 هزار تومانی نسبت به روز گذشته، با قیت یک میلیون و 333 هزار تومان فروخته شد.
در همین رابطه رییس اتحادیه طلا و جواهر کشور گفت: ریزش قیمت ها در بازار طلا و سکه از حجم عیجب تقاضای خرید انواع سکه در بازار کاست و سبب شد بازار روز آرام و کم کاری را پشت سر بگذارد .
محمد کشتی‌آرای در گفتگو با خبرآنلاین تاکید کرد: در دو روز گذشته تقاضا برای خرید سکه افزایشی قابل توجه را تجربه کرده بود اما با مثبت شدن فضا، جو روانی حاکم بر بازار تغییراتی را تجربه کرد .
 وی در توضیح این مطلب افزود: بگو مگوهای سیاسی به طور مستقیم بازار ارز و سکه و طلا را تحت تاثیر قرار می دهد و گاهی این تاثیرات مثبت و گاهی منفی است، در روزهای گذشته نیز بازار تحت فضار تاثیرات منفی و امروز تحت فشار تاثیرات مثبت قرار داشت .
 او در پاسخ به این سئوال که آیا جو امنیتی در بازار حاکم است؟ گفت: وضعیت کاملا عادی است و هیچ جو امنیتی در این بازار وجود ندارد.
 او در جواب این پرسش که چرا معاملات از نیمه امروز به حالت تعلیق درآمده است؟ نیز گفت: دلیل این توقف مسائل امنیتی و ... نیست . دلیل توقف کاهش شدید تقاضا و افزایش عرضه بود که زمینه را برای کاهش شدید قیمت فراهم کرد و سبب شد انتظار تداوم ریزش مانع از خرید سکه از سوی مردم و صرافان شود .
سقوط قیمت ها خریداران سکه را نگران کرد
 او با اشاره به صحبت های ترامپ در خصوص مذاکره با ایران نیز گفت: این موضوع بر کاهش قیمت ها می تواند تاثیر بگذارد اما باید بدانیم تنها عامل ریزش قیمت صحبت های ترامپ نیست .
 کشتی آرای همچنین به دلایل عدم اعلام نرخ طلا و سکه از سوی اتحادیه اشاره کرد و گفت: ما امروز به دلیل ریزش شدید و لحظه به لحظه قیمت نتوانستیم نرخ بدهیم اما این رویه معمول ما نیست و از فردا فعالیت عادی و روزانه ما در اعلام نرخ ها ادامه می یابد هر چند همین حالا نیز با نزدیک شدن به ساعات پایانی روز ، نرخ ها قابل اعلام است و من برای اطلاع خوانندگان آن را اعلام می کنم .
 به گفته وی هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید  3 میلیون و 896 هزار تومان،هر نیم سکه یک میلیون و 991 هزار تومان ، ربع سکه یک میلیون و 71 هزار تومان و سکه یک گرمی 511 هزار تومان است. هر گرم طلا نیز 294 هزار و 800 تومان قیمت دارد.
 به گفته وی قیمت اغلب ارزها نیز امروز کاهش یافت.


نام:
ایمیل:
* نظر: