کد خبر: ۶۴۲۱۳
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۳
معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری و نماینده مردم استان تهران در مجلس خبرگان رهبری از موزه بانک ملی ایران بازدید کرد.
بازدید معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری از موزه بانک ملّی ایران

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، حجت الاسلام و المسلمین محسن قمی در بازدید خود که با حضور دکتر حسین زاده مدیرعامل بانک برگزار شد، ضمن آشنایی با تاریخچه اشیا و آثار گرانقدر نگهداری شده در موزه بانک ملی ایران، 59 قطعه و اثر زرین و طلایی کشف شده از آثار محوطه باستانی ارجان و جوبجی متعلق به جنوب شرقی استان خوزستان را نیز مورد بازدید قرار داد.
نمایشگاه «ارجان و جوبجی»، جلوه‌هایی از هنر زرگری عیلام از روز گذشته آغاز به کار کرد و به مدت سه هفته میزبان علاقه مندان خواهد بود.
این نمایشگاه نتیجه دومین همکاری مشترک بین موزه بانک ملی ایران و موزه ملی ایران است که یافته های زرین گورآوندهای دوران عیلام را در معرض بازدید علاقه مندان گذاشته است.
در این نمایشگاه آثاری چون حلقه، بازوبند،گوشواره، دکمه و دستبند زرین همچنین صفحه تزیینی و مهره طلایی اثر و نمونه‌ای بسیار بارز از هزاره اول قبل از میلاد و انگاره های سرویس چای خوری ملیله از جنس طلا بر پا شده است.
بازدید از این نمایشگاه از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13 تا 17 برای عموم آزاد است. علاقه مندان می توانند به نشانی خیابان فردوسی، بعد از خیابان سرهنگ سخایی، موزه بانک ملی ایران مراجعه کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: