کد خبر: ۶۴۲۱۶
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۷
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: پوشش ریسک ها و عدم انتقال آن به مردم کارکرد این سازمان است و در شرایط کنونی که ریسک ها و مطالبات اقتصادی زیادتر شده وظیفه سازمان تامین اجتماعی نیز سنگین تر شده است.
نیروی انسانی سرمایه واقعی سازمان هاست

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر سید تقی نوربخش در همایش مدیران و کارگزاران گزینش این سازمان در استان فارس، سازمان تامین اجتماعی را سازمانی بزرگ برشمرد که وظایف راهبردی در نظام اسلامی برعهده دارد و به نیمی از جمعیت کشور تحت پوشش خدمات این سازمان قرار دارد.

وی با بیان اینکه ٤١ میلیون و ۷۹۰ هزار نفر در کشورتحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند، افزود:۶ میلیون نفر از آنها مستمری بگیر هستند که مزیت های مختلف بیمه ای را همراه با مستمری به آنها ارایه می دهیم.
دکتر نوربخش با اشاره به اینکه تمام ابعاد زندگی بیمه شدگان علی الخصوص مستمری بگیران توسط این سازمان تامین می شود و سعی ما این است که خدمات ارائه شده خوب باشد، گفت: تامین اجتماعی یک سازمان درآمد هزینه ای است که بدون اتکا به بودجه عمومی در سال ۹۷ ماهیانه ۶۷۰۰  میلیارد تومان به مخاطبان پرداخت می کند و این حجم از پرداختی ها کار بزرگی است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان این مطلب که در جنگ تمام عیار و تحمیل شده به ملت ایران به یک پدافند دقیق نیاز داریم، گفت: در این جنگ نمی توان بدون برنامه حرکت کرد . سازمان تامین اجتماعی اولین خاکریز پدافندی در مقابل این تهاجم سنگین اقتصادی است که باید امنیت اجتماعی را تامین و حراست نماید.

دکتر نوربخش با مهم دانستن بخش منابع انسانی گفت: اگر بخواهیم توسعه سازمانی داشته باشیم باید به سرمایه‌های انسانی توجه ویژه ای داشته باشیم. سرمایه های انسانی بزرگتر از سرمایه های مادی است .
وی در ادامه به اهمیت حوزه گزینش در سازمان ها پرداخت و گفت: گزینش از مهمترین واحدهای مهم سازمان هاست و ورود هر نیروی جدید به سازمان از طریق این حوزه انجام می شود. اصل برائت در گزینش از آموزه های مهم بنیانگذار انقلاب اسلامی است که بایستی مورد عنایت بیشتر کارگزاران گزینش قرار گیرد.مدیران ما باید نگاه ویژه به گزینش داشته باشد.

 

نماینده مدیر عامل و دبیر هیات مرکزی گزینش سازمان تامین اجتماعی نیز در این همایش گفت: افق‌های آینده را حول سه محور کار برای رضای خداوند، ولایت و مردم تعیین کرده ایم که نصب‌العین فعالیت‌های ما بوده،هست و خواهد بود و آن را به اجرا در آورده ایم.

محمدعلی ناصری با تجلیل از همراهی و ارائه رهنمود های موثر مدیرعامل سازمان در راستای فعالیت های هسته گزینش گفت: اصلاح ساختار و تغییر رویکردها دو روند موثر و مورد توجه درفعالیت های گزینشی این سازمان بوده است .

به گفته وی در بحث اصلاح ساختار ، فاکتورهای سازمانی را مورد توجه قرار داده ایم که در دو بعد نگاه به آینده و برگزاری جلسات سازمانی مورد توجه قرار گرفته است.

 

عبدالکریم نباتی مدیر کل تامین اجتماعی استان فارس نیز در این همایش گفت: برنامه محوری از مهمترین دستاوردهای این سازمان در سال های اخیر است و اقدامات متعددی برای ارتقای خدمت رسانی به مخاطبان انجام شده است.

نباتی با اشاره به جمعیت ٥٠درصدی تحت پوشش تامین اجتماعی در کشور تاکید کرد: تحت پوشش قرار گرفتن این تعداد از جمعیت کشور به معنای ایجاد امنیت اجتماعی است.

وی افزود: برنامه محور بودن، قانونمند بودن، پاکدستی، ایجاد و توسعه شبکه های IT ، حذف دفترچه‌های درمانی در مراکز ملکی این سازمان و پرداخت متمرکز به مستمری بگیران از جمله دستاوردهای نظام مدیریتی در این سازمان بوده است .

نباتی افزود : در فارس ٢ میلیون و ١٢٠ هزار نفر تحت پوشش خدمات این سازمان قرار دارند، همچنین تعداد ۱۳۸ هزار پرونده مستمری بگیر در این سازمان در فارس وجود دارد که بالغ بر ٢٠٦ میلیارد تومان پرداخت ماهانه به مستمری بگیران انجام می شود .

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود : بالغ بر ۹۵ درصد از ۷۳ هزار نفر کارفرمای استان فارس از تمهیدات اتخاذ شده شبکه IT  در پرداخت لیست حق بیمه کارکنان به صورت اینترنتی بهره مند هستند.

 

دکتر اکبر امیری مدیر درمان تامین اجتماعی استان فارس نیز در این همایش توسعه کمی و کیفی و ارتقای هتلینگ مراکز درمانی ملکی و نوسازی ناوگان آمبولانسی را از مهمترین اقدامات سازمان در سال های اخیر عنوان کرد و افزود: حذف دفترچه در مراکز ملکی تامین اجتماعی نیز یکی دیگر از برنامه های مهم این سازمان است.

دکتر امیری گفت: تعداد مراکز ملکی این سازمان در فارس از ۱۰ مرکز به ۲۰ مرکز ملکی در پنج سال گذشته افزایش داشته است. هفته آینده شاهد راه اندازی آزمایشی درمانگاه شهرستان داراب خواهیم بود و در هفته دولت به طور کامل و رسمی  این مرکز مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت .

به گفته وی بیمارستان تامین اجتماعی شهید بهشتی شیراز به عنوان یک مرکز ملکی با اقدامات عمرانی و جذب اعتبارات مناسب، امروز به یکی از بیمارستان های مجهز و مدرن جنوب کشور تبدیل شده است که علاوه بر بیماران هم استانی به سایر بیماران استان های دیگر ارائه خدمات می نماید.
نام:
ایمیل:
* نظر: